Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

23 lipca 2019

Budownictwo mieszkaniowe. Jak to wygląda w innych województwach?

fot. archiwum

fot. archiwum

W województwie kujawsko-pomorskim w czerwcu 2019 roku inwestorzy # indywidualni przekazali do użytkowania 256 mieszkań.

W czerwcu 2019 roku w województwie kujawsko-pomorskim oddano do użytkowania 536 mieszkań, tj. o 0,4% mniej niż przed rokiem.

W analizowanym miesiącu 256 mieszkań oddanych do użytkowania mieli inwestorzy indywidualni, co stanowiło 47,8% ogólnej liczby mieszkań oddanych do użytkowania. Mniejszy udział (40,9%) w ogólnej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania miało budownictwo przeznaczone na sprzedaż lub wynajem, którzy w czerwcu 2019 roku oddali do użytkowania 219 mieszkań.

W województwie kujawsko-pomorskim pod względem liczby mieszkań oddanych do użytkowania w czerwcu 2019 roku w stosunku do czerwca 2018 roku odnotowano spadek (o 0,4%).

Wzrost dynamiki liczby mieszkań oddanych do użytkowania wystąpił m.in. w województwie warmińsko-mazurskim (o 122,5%), podkarpackim (o 122,4%), opolskim (o 84,8%), zachodnio-pomorskim (o 73,2%) i wielkopolskim (o 71,5%). Największy spadek liczby mieszkań oddanych do użytkowania nastąpił w województwie lubuskim (o 27,7%), łódzkim (o 15,6%) i mazowieckim (o 9,2%).

materiał: Małgorzata Górka/Zespół do spraw obsługi mediów Kujawsko-Pomorski Ośrodek Badań Regionalnych

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (7)

  Obserwator, w dniu 23-07-2019 20:45:19 napisał:

  W wielu malych miastach jak Jarocin powstalo tysiace mieszkań z programu 500+ , w Nakle zjednoczone sily wladzy komunistyczno pelowskiej wraz z lokalnym deweloperem i spoldzielnia blokuja program bo szkodzi ich interesom

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Obserwator, w dniu 23-07-2019 20:47:34 napisał:

  Sprostowanie do powyżej ,, z programu mieszkanie +"

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lipoliza injekcyjna
Botox
Bon upominkowy
Elewacje
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Przewóz krajowy
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)