Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

23 lipca 2019

Budownictwo mieszkaniowe. Jak to wygląda w innych województwach?

fot. archiwum

fot. archiwum

W województwie kujawsko-pomorskim w czerwcu 2019 roku inwestorzy # indywidualni przekazali do użytkowania 256 mieszkań.

W czerwcu 2019 roku w województwie kujawsko-pomorskim oddano do użytkowania 536 mieszkań, tj. o 0,4% mniej niż przed rokiem.

W analizowanym miesiącu 256 mieszkań oddanych do użytkowania mieli inwestorzy indywidualni, co stanowiło 47,8% ogólnej liczby mieszkań oddanych do użytkowania. Mniejszy udział (40,9%) w ogólnej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania miało budownictwo przeznaczone na sprzedaż lub wynajem, którzy w czerwcu 2019 roku oddali do użytkowania 219 mieszkań.

W województwie kujawsko-pomorskim pod względem liczby mieszkań oddanych do użytkowania w czerwcu 2019 roku w stosunku do czerwca 2018 roku odnotowano spadek (o 0,4%).

Wzrost dynamiki liczby mieszkań oddanych do użytkowania wystąpił m.in. w województwie warmińsko-mazurskim (o 122,5%), podkarpackim (o 122,4%), opolskim (o 84,8%), zachodnio-pomorskim (o 73,2%) i wielkopolskim (o 71,5%). Największy spadek liczby mieszkań oddanych do użytkowania nastąpił w województwie lubuskim (o 27,7%), łódzkim (o 15,6%) i mazowieckim (o 9,2%).

materiał: Małgorzata Górka/Zespół do spraw obsługi mediów Kujawsko-Pomorski Ośrodek Badań Regionalnych

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (7)

  Obserwator, w dniu 23-07-2019 20:45:19 napisał:

  W wielu malych miastach jak Jarocin powstalo tysiace mieszkań z programu 500+ , w Nakle zjednoczone sily wladzy komunistyczno pelowskiej wraz z lokalnym deweloperem i spoldzielnia blokuja program bo szkodzi ich interesom

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Obserwator, w dniu 23-07-2019 20:47:34 napisał:

  Sprostowanie do powyżej ,, z programu mieszkanie +"

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Test amortyzatorów
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Terminale płatnicze
Pieczątki Colop
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)