Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Bezpieczeństwo dzieci przede wszystkim. Policjanci kontrolowali auta

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Rodzice często w pośpiechu przywożąc dziecko do szkoły czy przedszkola zapominają o # właściwym zapięciu swojej pociechy w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym. Czy dzieci są bezpiecznie i zgodnie z przepisami przewożone w autach, sprawdzali wczoraj w Kcyni miejscowi policjanci.

Szczególnie w godzinach rannych natężenie ruchu w rejonie placówek oświatowych jest bardzo duże. Rodzice często dowożą swoje pociechy do szkół i przedszkoli. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych wczoraj (11.12.19) policjanci z komisariat w Kcyni sprawdzali czy dzieci przewożone są w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami.

Mundurowi kontrolowali auta pod miejskim przedszkolem oraz szkołą podstawową, zwracając uwagę czy dzieci podróżują w fotelikach bądź innych urządzeniach przytrzymujących i czy są w nich prawidłowo zapięte pasami bezpieczeństwa.

Niestety nie wszyscy skontrolowani rodzice przewozili dzieci zgodnie z przepisami. Zdarzyli się i tacy, których dzieci owszem siedziały w fotelikach, ale w ogóle nie były zapięte pasami. Rodzice ci zostali pouczeni oraz poinformowani jak wielki wpływ na bezpieczeństwo dziecka ma właściwe zapięcie pasów bezpieczeństwa podczas podróży.  

Rozmowy z kierującymi były też doskonałą okazją, aby przypominać im o właściwym przygotowaniu auta do podróży w tym przede wszystkim o oczyszczeniu szyb ze szronu i innych nalotów, które powodują ograniczenie widoczności.

Podobne kontrole będą z całą pewnością powtarzane, a wszystko to z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Lipoliza injekcyjna
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Makijaż ślubny
Nowe stylizacje
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)