Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2019

Będzie nowy dyrektor? Ogłoszono konkurs

fot. archiwum

fot. archiwum

Ogłoszono nabór na dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w # Nakle. Dotychczas funkcję pełniącego obowiązki dyrektora sprawuje Mariusz Skoczek.

Pod koniec stycznia bieżącego roku decyzją burmistrza, bez ogłoszenia na stanowisko dyrektora nakielskiej biblioteki, na tzw. p.o. został mianowany Mariusz Skoczek.

Funkcję pełniącego obowiązki pełni się czasowo, a następnie ogłasza się konkurs na dane stanowisko. Na początku ubiegłego roku, jak przekazał nam jakiś czas temu sam Skoczek miał on być p.o. dyrektora nakielskiej książnicy do 1 lipca bieżącego roku, kiedy to miało zostać utworzone Nakielskie Centrum Kultury.

Z założenia miało ono powstać przez połączenie Nakielskiego Ośrodka Kultury z biblioteką, na co nie wyraziła zgody Krajowa Rada Biblioteczna. Mimo tego konkurs, a raczej jak określono to w ogłoszeniu – otwarty i konkurencyjny nabór na stanowisko kierownicze został ogłoszony.

W czasie kiedy Skoczek pełni funkcję p.o. dyrektora, na pierwszy rzut oka w bibliotece nie doszło do jakichś gwałtownych zmian. Nadal organizowane są spotkania z pisarzami, zajęcia dla dzieci, spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Niewielkiemu remontowi poddana została filia dziecięcia przy ulicy Bartkowskiego w Nakle, a także podjęto decyzję o zamknięciu filii bibliotecznej przy nakielskim szpitalu.

Przypatrzmy się teraz ogłoszeniu o konkursie na stanowisko dyrektora. Idealny kandydat powinien posiadać wykształcenie wyższe, najlepiej kończąc studia na takich kierunkach jak bibliotekoznawstwo, administracja lub zarządzanie. Ważne jest także posiadanie 5-letniego stażu pracy, a jako dodatkowy atut będzie doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Z kolei wśród wymagań dodatkowych wyszczególnione zostały: znajomość zasad funkcjonowania biblioteki, umiejętności menedżerskie czy też posiadanie wiedzy z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych.

Termin składania dokumentów na kandydatów mija 19 sierpnia. Czy konkurs jest tylko formalnością i przypieczętuje zarządzanie przez Skoczka biblioteką, czy też dyrektorem zostanie całkiem inny kandydat okaże się niebawem.

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (12)

  ja, w dniu 14-08-2019 16:22:36 napisał:

  to tylko formalność

  odpowiedz

  • 4 (6)

  mieszkaniec, w dniu 15-08-2019 05:48:51 napisał:

  Oczywiście że to tylko formalność Burmistrz teraz musi "zaplacici" partiom za poparcie jakie otrzymał. Teraz o swoje upomina się nakielski PIS. Nie ma sensu nawet składać dokumentów aby się ubiegać o te stanowisko....Cieple stanowiska Burmistrz już szykuje ciekawe cz starczy dla wszystkich?

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Waka, w dniu 15-08-2019 11:37:34 napisał:

  Burmistrzu nie widzisz że "twoi"ludzie nie mają kompetencji do kierowania naszymi obiektami....kazde dane stanowisko to układ chociażby kierownik Pływalni wiemy co ta Pani czyni podczas wyborów prezesi NADM KPWIK znajomi po układach teraz Dyrektor Biblioteki za poparcie od PiSu dla Burmistrza dajesz mu posadę i po co ten tytuł czy będzie Nowy dyrektor Biblioteki ? Raczej powinien być p.o. Dyrektora Biblioteki będzie Dyretorem placówki.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Remonty mieszkań
Meble młodzieżowe i dziecięce
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)