Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2022

Będzie asfalt na Dębowej. Prace potrwają miesiąc

fot. MM

fot. MM

Na ulicy Dębowej w Trzeciewnicy zostanie wylany asfalt. Gmina wybrała firmę, która zajmie się realizacją tej inwestycji.

Pod koniec września ogłoszony został przetarg na przebudowę ulicy Dębowej w Trzeciewnicy. Jest to droga wewnętrzna, którą mieszkańcy dojeżdżają do swoich domów, a rolnicy do okolicznych pól. Droga jest w złym stanie, jej nawierzchnia to głównie destrukt z betonu i asfaltu. Po opadach deszczu powstają zastoiska. Gmina z budżetu przeznaczyła 171 tys. zł na przebudowę odcinka tej ulicy o długości niecałych 80 metrów. W ogłoszonym przetargu firmy złożyły dwie oferty, jedną na niecałe 171 tys. zł i drugą na ponad 267 tys. zł. Wybrana została tańsza firma - Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski z Nakła. W ramach tej inwestycji na wspomnianych prawie 80 metrach zostanie położony nowy asfalt. Droga zostanie zwężona z szerokości 5 do 3,5 metra. Powstaną także zjazdy do posesji z kostki brukowej. Droga ma mieć również odwodnienie. Pod ziemią, na terenie gdzie mają być prowadzone prace znajduje się kabel światłowodowy. Wykonawca będzie musiał go przenieść do nowego wykopu. Nie planuje się wycinki drzew na potrzeby tej inwestycji, a w czasie jej realizacji rosnące drzewa mają zostać odpowiednio zabezpieczone. Prace mają potrwać miesiąc, więc do końca tego roku remont Dębowej powinien się zakończyć.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (9)

  los, w dniu 01-12-2022 12:57:16 napisał:

  hmm, ciekawe kto mieszka na tej ulicy...pewnie marionetka pseudowłodarza...

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Basia, w dniu 01-12-2022 13:55:36 napisał:

  Kto mieszka niech cie nie interesuje a droga bedzie dla wszystkich dostepna wiec w czym problem

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Los angeles, w dniu 01-12-2022 16:58:29 napisał:

  W tym że są inne drogi które czekają na remont 40 lat. A tu pewnie procesor mieszka, znajomy wodza

  odpowiedz

  • -2 (6)

  19tysięcywypłaty, w dniu 01-12-2022 17:09:46 napisał:

  Nie no na pewno przypadek, że akurat ta ulica.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Anonim , w dniu 01-12-2022 17:21:02 napisał:

  Skąd Wy bierzecie te informacje? Jaki miesiąc? Mieszkam na tej ulicy i my jako mieszkańcy dostaliśmy informacje, ze droga będzie remontowana 5-7 dni roboczych, wiec o jakim miesiącu Wy tutaj piszecie? Droga w tej chwili jest tak rozkopana, ze gdyby któremuś z mieszkańców palił się dom lub potrzebowałby pomocy żadne służby nie mogłyby dojechać.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Poduszki świąteczne
40,00PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)