Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2024

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

fot. KPUW

fot. KPUW

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

W związku ze wzmożonym ruchem wakacyjnym Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Bydgoszczy wraz innymi służbami, przy wsparciu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, zorganizował piknik i akcję prewencyjną pn.: "Bezpieczne wakacje".

Dla najmłodszych przygotowanych zostało wiele atrakcji, które umilały im czas w oczekiwaniu na sprawdzenie ich autokaru.

W pikniku brał udział Wicewojewoda Michał Koniuch, który podczas briefiengu prasowego podkreślił jak ważny jest bezpieczny transport oraz życzył wszystkim podróżującym na wakacje mile spędzonego czasu.

W akcję włączyły się: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy, Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.

Źródło: KPUW

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Opiekun klasy, w dniu 23-06-2024 16:05:59 napisał:

  Takie mobilne stacje kontroli które ma na wyposażeniu ITD,powinny być w każdym dużym mieście powiatowym .Kilka takich urządzeń na województwo to jest kropla w morzu.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 23-06-2024 16:22:48 napisał:

  Takie kontrolę nie tylko w wakacje wyrywkowo przez cały rok powinny się odbywać.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa magazynów
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)