Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2020

Ach, co to był za bal! Karnawałowa zabawa w Donaldzie

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Tradycją stało się organizowanie corocznych bali przebierańców dla milusińskich z # Przedszkola Donald.

W tym roku bal karnawałowy dla najstarszych grup odbył się we wtorek 14.01.2020 w sali „Polamu”. Maluchy tego dnia bawiły się na balu w przedszkolu razem z ulubionymi bohaterami bajki „Kraina lodu” - Elzą i bałwanem Olafem. Dodatkową atrakcją było puszczanie baniek przez animatorów z grupy „Nie pękaj”.

Aby tradycji stało się za dość, przedszkolaki przybyły na bale w pięknych bajkowych strojach. Nie zabrakło księżniczek, królewiczów, wróżek, Batmanów, Spidermanów oraz innych zaczarowanych postaci.

Bal dla starszych przedszkolaków prowadził zespół „Muzolaki” pod hasłem „Muzyczny pociąg dookoła świata”. Wszyscy uczestnicy odbyli podróż do świata pasków, falban i kropek. Od samego początku wśród uczestników zabawy panowała miła i wesoła atmosfera. Poza tańcami dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach, prezentowały swoje wspaniałe stroje. Jak na prawdziwy bal przystało na imprezowiczów czekały napoje oraz słodki poczęstunek.

Czas płynął szybko, a śmiechom i tańcom nie było końca. Trudno było zakończyć tak wspaniałą zabawę i pogodzić się z myślą, że kolejna odbędzie się dopiero za rok.

O wszystkie niespodzianki i atrakcje w tym dniu zadbała pani dyrektor G. Lewandowska razem z całym gronem pedagogicznym.

materiał: Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)