Dziś mamy 30 maja 2020, sobota, imieniny obchodzą:

09 listopada 2019

80-lecie Zbrodni Pomorskiej. Mieszkańcy uczcili pamięć ofiar

fot. MM

fot. MM

8 listopada w Sadkach zorganizowano uroczystości z okazji # 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej. Tego dnia mieszkańcy modlili się za ofiary tamtych dni oraz wzięli udział w apelu.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach odprawionej przez proboszcza ks. Witolda Korowajczyka oraz ks. Michała Damazyna. Po zakończeniu nabożeństwa, dokonano otwarcia izby pamięci.

Ostatnim wydarzeniem zorganizowanym tego dnia okazał się uroczysty apel pamięci pod Mrozowem – dokładnie w tym miejscu, gdzie 80 lat temu zamordowano kilkudziesięciu mieszkańców gminy Sadki.

Reprezentanci władz samorządowych, harcerze oraz mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze na znak pamięci o mieszkańcach, którzy zginęli z rąk ówczesnego okupanta.

Organizatorami obchodów 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej byli: Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz oraz proboszcz parafii w Sadkach ks. Witold Korowajczyk, z kolei patronat nad wydarzeniem objęli: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz przewodniczący kolegium IPN Wojciech Polak.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (14)

  sadkowianka ci ja, w dniu 09-11-2019 17:45:03 napisał:

  Wspaniała inicjatywa i doskonała organizacja,szacunek dla wszystkich którzy pamiętali.Zastanawia mnie jednak nieobecność pani poseł Kozaneckiej,czyżby zapomniała o tak ważnej uroczystości i uczestniczeniu w niej ze swoimi wyborcami ? WSTYD pani poseł a wierni fani w pierwszych rzędach,zapewne nieco zawiedzeni.A no tak,zupełnie zapomniałam,głosy oddane,głosy podliczone,przecież to już po wyborach,zapomniałam-Przepraszam.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (12)

  Anonim, w dniu 09-11-2019 21:24:02 napisał:

  Wybory się skończyły to po co ma być

  odpowiedz

  • 3 (9)

  histry, w dniu 09-11-2019 22:42:14 napisał:

  dobra inicjatywa, ale czy to będzie otwarte, czy będzie trzeba prosić ks żeby otworzył

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Jakub, w dniu 10-11-2019 05:47:46 napisał:

  sadkowianka ci ja, zastanawia cię brak Pani poseł Kozaneckiej, a mnie nie, ja wiedziałem że tak po wyborach będzie, ona potrzebowała głosów za obiecane plusy, a nie Sadek.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bon upominkowy
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Zabiegi odmładzające
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)