Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2019

80-lecie Zbrodni Pomorskiej. Mieszkańcy uczcili pamięć ofiar

fot. MM

fot. MM

8 listopada w Sadkach zorganizowano uroczystości z okazji # 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej. Tego dnia mieszkańcy modlili się za ofiary tamtych dni oraz wzięli udział w apelu.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach odprawionej przez proboszcza ks. Witolda Korowajczyka oraz ks. Michała Damazyna. Po zakończeniu nabożeństwa, dokonano otwarcia izby pamięci.

Ostatnim wydarzeniem zorganizowanym tego dnia okazał się uroczysty apel pamięci pod Mrozowem – dokładnie w tym miejscu, gdzie 80 lat temu zamordowano kilkudziesięciu mieszkańców gminy Sadki.

Reprezentanci władz samorządowych, harcerze oraz mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze na znak pamięci o mieszkańcach, którzy zginęli z rąk ówczesnego okupanta.

Organizatorami obchodów 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej byli: Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz oraz proboszcz parafii w Sadkach ks. Witold Korowajczyk, z kolei patronat nad wydarzeniem objęli: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz przewodniczący kolegium IPN Wojciech Polak.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (14)

  sadkowianka ci ja, w dniu 09-11-2019 17:45:03 napisał:

  Wspaniała inicjatywa i doskonała organizacja,szacunek dla wszystkich którzy pamiętali.Zastanawia mnie jednak nieobecność pani poseł Kozaneckiej,czyżby zapomniała o tak ważnej uroczystości i uczestniczeniu w niej ze swoimi wyborcami ? WSTYD pani poseł a wierni fani w pierwszych rzędach,zapewne nieco zawiedzeni.A no tak,zupełnie zapomniałam,głosy oddane,głosy podliczone,przecież to już po wyborach,zapomniałam-Przepraszam.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (12)

  Anonim, w dniu 09-11-2019 21:24:02 napisał:

  Wybory się skończyły to po co ma być

  odpowiedz

  • 3 (9)

  histry, w dniu 09-11-2019 22:42:14 napisał:

  dobra inicjatywa, ale czy to będzie otwarte, czy będzie trzeba prosić ks żeby otworzył

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Jakub, w dniu 10-11-2019 05:47:46 napisał:

  sadkowianka ci ja, zastanawia cię brak Pani poseł Kozaneckiej, a mnie nie, ja wiedziałem że tak po wyborach będzie, ona potrzebowała głosów za obiecane plusy, a nie Sadek.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Siłownia
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Mikrodermabrazja
Pieczątki Colop
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)