Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

09 sierpnia 2022

6 kg nielegalnego tytoniu nie dotrze do odbiorców. KAS zatrzymała przesyłki

fot. pow.

fot. pow.

Dwie przesyłki z nielegalnym tytoniem zatrzymali funkcjonariusze# kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).Wartość rynkowa zatrzymanego tytoniu to ponad 4,5 tys. złotych.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z KAS skontrolowali paczki w jednej z toruńskich sortowni przesyłek kurierskich. W ich działaniach uczestniczył Bajan – owczarek belgijski specjalnie wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych. Pies bezbłędnie wskazał 2 przesyłki, w których znajdowało się, zamiast deklarowanych artykułów ogrodniczych, 6 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Wykryty tytoń, który miał trafić do odbiorców w naszym regionie, został zajęty do wszczętej sprawy karnej skarbowej, którą prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.
Od początku 2022 roku kujawsko-pomorska KAS zatrzymała w przesyłkach pocztowych i kurierskich ponad 660 kg nielegalnego tytoniu.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że paserstwo akcyzowe jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.


Materiał: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska / IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Hasz, w dniu 09-08-2022 15:09:55 napisał:

  To nie mój towar,nie interesuje mnie.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Cna, w dniu 09-08-2022 15:20:18 napisał:

  Salwę Regina szok pasożyty ale wiadomości

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Maxx, w dniu 09-08-2022 18:10:38 napisał:

  To tytoń Tadeusza spłata dla bezrobotnego za maybacha

  odpowiedz

  • -1 (1)

  , w dniu 09-08-2022 22:43:40 napisał:

  Co tam tytoń a Ryba nadal diluje i się śmieje

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kawior, w dniu 10-08-2022 05:43:42 napisał:

  Brawo bolzga policja

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Jupik, w dniu 11-08-2022 22:34:14 napisał:

  Ogromny sukces polskiej policji.Brawo

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)