Dziś mamy 12 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

10 listopada 2019

11 listopada - uczcić wielkie święto nam wypada. Uroczystości w "Słoneczku"

fot. A. Mróz/Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”

fot. A. Mróz/Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do # swojej Ojczyzny oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych: godła, biało – czerwonej flagi, hymnu i języka polskiego.

Zbliżające się Święto Niepodległości jest okazją, aby przybliżyć przedszkolakom ważne elementy historii naszego kraju. Z tej okazji 08 listopada w nakielskim Słoneczku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która powitała wszystkich zaproszonych gości i odczytała list z podziękowaniami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”.

Następnie został odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego", a dzieci z grupy Biedronki przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym opowiedziały krótko historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność.

Akademia połączona była z II Przeglądem Piosenki Patriotycznej, podczas którego dzieci z każdej grupy wiekowej zaprezentowały piosenkę patriotyczną. Usłyszeć, więc można było utwory: „Symbole narodowe”, „To jest mój kraj”, „Flaga”, „Jestem Polką i Polakiem” oraz „Niepodległość”.

Dzieci piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dzieci za udział w przeglądzie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.

materiał: A. Mróz/Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)