Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

10 listopada 2019

11 listopada - uczcić wielkie święto nam wypada. Uroczystości w "Słoneczku"

fot. A. Mróz/Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”

fot. A. Mróz/Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do # swojej Ojczyzny oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych: godła, biało – czerwonej flagi, hymnu i języka polskiego.

Zbliżające się Święto Niepodległości jest okazją, aby przybliżyć przedszkolakom ważne elementy historii naszego kraju. Z tej okazji 08 listopada w nakielskim Słoneczku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która powitała wszystkich zaproszonych gości i odczytała list z podziękowaniami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”.

Następnie został odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego", a dzieci z grupy Biedronki przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym opowiedziały krótko historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność.

Akademia połączona była z II Przeglądem Piosenki Patriotycznej, podczas którego dzieci z każdej grupy wiekowej zaprezentowały piosenkę patriotyczną. Usłyszeć, więc można było utwory: „Symbole narodowe”, „To jest mój kraj”, „Flaga”, „Jestem Polką i Polakiem” oraz „Niepodległość”.

Dzieci piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dzieci za udział w przeglądzie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.

materiał: A. Mróz/Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)