Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

100 lat istnienia Policji. Służba Więzienna na uroczystościach

fot. KPP Żnin/podkom. Justyna Andrzejewska

fot. KPP Żnin/podkom. Justyna Andrzejewska

16 lipca 2019 roku w Żninie oraz Nakle odbyły się obchody # Święta Policji. Na uroczystościach nie zabrakło delegacji funkcjonariuszy Służby Więziennej na czele z mjr. Adamem Suchomskim – Zastępcą Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach.

100 lat istnienia policji

Tegoroczne święto było ważne, gdyż w tym roku polska policja obchodzi 100-lecie istnienia. 24 lipca 1919 roku na mocy ustawy o Policji Państwowej utworzono - Policję Państwową, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Formacja ta stanowiła wówczas symbol wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów.

Przebieg uroczystości

Podczas uroczystości funkcjonariuszom wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Nie zabrakło również nagród dla policjantów i pracowników policji. Zarówno w Żninie, jak i w Nakle obecni byli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszcz insp. Artur Malinowski, przedstawiciele władz samorządowych z powiatu żnińskiego i nakielskiego oraz ościennych gmin, a także służb współpracujących z policją. W uroczystościach wzięły udział dwie delegacje funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Potulicach. Powyższe święto było doskonałą okazją do złożenia życzeń funkcjonariuszom oraz podsumowania ich trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Życzenia

Życzymy dalszych sukcesów zawodowych oraz realizacji wszelkich zamierzeń i planów w życiu prywatnym.

materiał: kpt. Katarzyna Tomaszewska/red.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)