Dziś mamy 13 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

100 lat istnienia Policji. Służba Więzienna na uroczystościach

fot. KPP Żnin/podkom. Justyna Andrzejewska

fot. KPP Żnin/podkom. Justyna Andrzejewska

16 lipca 2019 roku w Żninie oraz Nakle odbyły się obchody # Święta Policji. Na uroczystościach nie zabrakło delegacji funkcjonariuszy Służby Więziennej na czele z mjr. Adamem Suchomskim – Zastępcą Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach.

100 lat istnienia policji

Tegoroczne święto było ważne, gdyż w tym roku polska policja obchodzi 100-lecie istnienia. 24 lipca 1919 roku na mocy ustawy o Policji Państwowej utworzono - Policję Państwową, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Formacja ta stanowiła wówczas symbol wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów.

Przebieg uroczystości

Podczas uroczystości funkcjonariuszom wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Nie zabrakło również nagród dla policjantów i pracowników policji. Zarówno w Żninie, jak i w Nakle obecni byli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszcz insp. Artur Malinowski, przedstawiciele władz samorządowych z powiatu żnińskiego i nakielskiego oraz ościennych gmin, a także służb współpracujących z policją. W uroczystościach wzięły udział dwie delegacje funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Potulicach. Powyższe święto było doskonałą okazją do złożenia życzeń funkcjonariuszom oraz podsumowania ich trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Życzenia

Życzymy dalszych sukcesów zawodowych oraz realizacji wszelkich zamierzeń i planów w życiu prywatnym.

materiał: kpt. Katarzyna Tomaszewska/red.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)