Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2024
Wiadomości z regionu

Zderzenie dwóch samochodów. Lądował śmigłowiec LPR

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

Przed godziną 11:00 dwa zastępy# z naszej jednostki OSP Solec Kujawski zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego na 290 km Drogi Krajowej nr 10.

Z pierwszych informacji przekazanych przez dyspozytora wynikało, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy. Po przybyciu na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Z uwagi na brak informacji ze strony zgłaszającego odnośnie osób poszkodowanych na miejsce skierowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przebadaniu osób biorących udział w zdarzeniu okazało się, że śmigłowiec LPR nie jest potrzebny i może wrócić do bazy. Wszystkie osoby biorące udział w kolizji zostały na miejscu. Na miejscu działały zastępy straży pożarnej z Solca Kujawskiego oraz Bydgoszczy. Strażacy działania prowadzili wspólnie z Ratownikami Medycznymi oraz Funkcjonariuszami Policji. W pierwszej fazie działań ruch na „Krajowej 10“ został zablokowany. Po kilkudziesięciu minutach wprowadzono ruch wahadłowy.

W trakcie, gdy dwa zastępy z naszej jednostki działały na DK 10 trzeci zastęp został wysłany do zaplątanego na lince ptaka. Ptak znajdował się na wysokości pierwszego piętra. Strażacy przy użyciu drabiny uwolnili uwięzioną kawkę i przekazali Fundacji Jeko.

Materiał: OSP Solec Kujawski

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)