Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2024

Uroczystość przy SP nr 2 w Nakle. Mural odsłonięty!

fot. KP

fot. KP

W piątek, 21 czerwca przy Szkole Podstawowej #nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle, odsłonięto mural nawiązujący do powstania wielkopolskiego.

Uroczystość odsłonięcie pierwszego w Nakle muralu historycznego, którego inicjatorem była „Rota Nakielska” we współpracy ze SP nr 2 w Nakle i Fundacją Orlen nastąpiła po głównych uroczystościach gminnego zakończenia Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle.

Spotkanie poprowadził dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej – Tomasz Pasieka, który omówi wydarzenia zaprezentowane na muralu powstałym w ramach programu „Moje miejsce na ziemi” Fundacji Orlen.

Oceń artykuł: 16 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • -10 (30)

  Rotmistrz, w dniu 21-06-2024 17:56:47 napisał:

  Ciekawe ile obajtek na tym zarobił i nasi lokalni z pis

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (21)

  Iga, w dniu 21-06-2024 17:59:50 napisał:

  Brawo, piękny akcent na zakończenie roku szkolnego i przejścia na emeryturę Pani Dyrektor.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -9 (21)

  WA, w dniu 21-06-2024 18:30:27 napisał:

  Widzę że popaprancy Poko w akcji, tylko tyla i aż tyle was stać. Kaczor was wyzwoli. Mi się wydaje ale może inaczej na pewno, gro popaprancow to prostaki. I teraz ruszy lawina debilnych komentarzy.

  odpowiedz

  • 3 (25)

  Eg, w dniu 21-06-2024 18:43:15 napisał:

  Ci co komentują to chorzy na nienawiść.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Hehe, w dniu 21-06-2024 21:49:30 napisał:

  Do WA, jeszcze raz, powoli, sup się i napisz o co Ci chodzi bo ja za chu.. nie kumam o co kaman

  odpowiedz

  • 11 (13)

  trb, w dniu 21-06-2024 21:55:55 napisał:

  Ludzie , - co z Wami się dzieje ? Nie ma dnia bez hejtu ,krytyki i ubliżania .Ciągłe zaczepki ,to jest nie potrzebne ,ogromna prośba .Dajcie już spokój , czy nie można wyrazić odrobinę szacunku do osób , zdarzeń ? Skończcie z tym wszystkim , na pewno lepiej się poczujecie !

  odpowiedz

  • -5 (21)

  x-∆@©®, w dniu 21-06-2024 22:22:43 napisał:

  Ogolnie ok ale panowie z karabinem maszynowym na scianie w SP troche nie na miejscu. Rozumiem bohaterowie itp ale w tych czasach lepiej dzieciom nie wpajac w głowy jak mordowac....chociaz mural ok tylko nie to miejsce

  odpowiedz

  • -5 (11)

  Michał , w dniu 21-06-2024 22:33:57 napisał:

  Trochę trąci PRLem ale OK, takie mamy czasy i trzeba dzieci uświadamiać niestety. Pani Anno mimo innych poglądów politycznych doceniam Panią jako dobrego człowieka ! Wszystkiego dobrego ! Pozdrawiam !

  odpowiedz

  • 3 (19)

  Czytelnik, w dniu 21-06-2024 22:52:26 napisał:

  Szkoda ,że gazeta dzisiaj się nie zjawiła na zakończenie roku szkolnego.Czegos taniego to ja nie widziałem . Zakończenie bez apelu ,bez sztandaru hymnu każdy uczeń wszedł do klasy i po 5 minutach szli do domu. Pani dyrektor nie miała czasu na zakończenie roku bo musiała uszykować się na imprezę . Żenada wstyd dla szkoły powinni się tym zająć instytucje,bo takiego cyrku nigdzie nie ma .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (13)

  Żal mi was, w dniu 21-06-2024 23:28:26 napisał:

  Naklo to słynie z tego, że tylko potrafi hejtować, sami nic nie osiągnęli ani nie zrobili ,tylko siedzą przed komputerem i ubliżają innym bo po prostu mają niską samoocenę . Pajace

  odpowiedz

  • 6 (16)

  Anka, w dniu 22-06-2024 07:10:09 napisał:

  Moi drodzy. Ktoś coś zrobił, pofatygował się zorganizować coś czego nie było do tej pory w Nakle dla ... dla Nas wszystkich, a niektórzy komentatorzy piszą .... złoszczą się, wyzywają, przeklinają i po co to? Zamiast cieszyć się, że coś się dzieje, coś powstaje nowego, dla społeczeństwa, są zaangażowani ludzie różnych środowisk (Stowarzyszenie ROTA NAKIELSKA, Szkoła nr 2, harcerze, muzeum) to znajdują się ludzie, którzy obrażają innych, złorzeczą i ... często przy tym przeklinają i wyzywają. Zamiast tworzyć relacje pozytywne, dzielić się osiągnięciami swoimi i innymi to .... za pośrednictwem portalu są ludzie, którzy dzielą ludzi, obrzucają ich błotem i wyzwiskami a sami ... co robią? Zastanów się zanim napiszesz, wydasz swoją opinię. Gratuluję wszystkim za zaangażowanie i wysiłek w powstanie pierwszego muralu w naszym mieście.

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Czytelnik , w dniu 22-06-2024 11:40:57 napisał:

  Największe osiągnięcie pana Skoczka to zlikwidowanie biblioteki na K.Wielkiego. Brawo.

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Rodzic, który się interesuje dzieckiem., w dniu 23-06-2024 07:32:57 napisał:

  Fala komentarzy Kilka faktów Wszystkie dzieci brały udział w uroczystym Apelu na zakończenie roku szkolnego dzień wcześniej w strojach galowych, ze Sztandarem. Każdy rodzic, który ma dziecko w tej szkole i się chociaż trochę interesuje a nie komentuje dobrze wie o tym. W piątek było rozdanie świadectw i uroczyste zakończenie roku klasy ósmej, pożegnanie Dyrektor i odsłonięcie Muralu z udziałem zaproszonych gości i chętnych udziału w uroczystościach dzieci. Co więcej była gazeta, telewizja, jak należy. Zanim zacznie ktoś obcy komentować niech się troszkę dowie na temat.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Budowa magazynów
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)