Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 maja 2023

Uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy. Postawa godna naśladowania

fot. ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

fot. ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Potulicach w czasie wolnym od służby uniemożliwili dalszą jazdę #kierowcy, który znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu.

Wzorowa postawa

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Potulicach, kpr. Piotr Pałczak - oddziałowy działu ochrony, w czasie wolnym od służby w miejscowości Ruda zauważył mężczyznę, który przyjechał na stację paliw autem osobowym. Funkcjonariusz wyczuł od mężczyzny woń alkoholu, a następnie uniemożliwił mu kontynuowanie podróży dokonując obywatelskiego ujęcia. Wezwany przez niego patrol policji przebadał mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem około 1,3 mg/l. Dokonano zatrzymania meżczyzny jako sprawcy przestępstwa z art. 178a KK.

Szczególne podziękowania

Podkom. Dominik Pleśniak, Komendant Komisariatu Policji w Wyrzysku docenił postawę funkcjonariusza dziękując mu za wykazaną obywatelską postawę.

„W swoim imieniu, a także policjantów Komisariatu Policji w Wyrzysku pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za wzorową postawę oraz podjęte działanie."

Szczególne podziękowania za wzorową postawę funkcjonariusza wyraził również ppłk Piotr Kijewski, Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach.

"Składam Panu serdeczne podziękowania za wzorową i obywatelską postawę, która zasługuje na słowa najwyższego uznania i z pewnością przyczyniła się do zabewnienia bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego".

Bezpieczeństwo na drodze

Każdego roku na całym świecie w zdarzeniach drogowych ginie ponad milion osób, a ponad 50 milionów doznaje trwałego kalectwa. Za każdym takim zdarzeniem kryje się dramat osób poszkodowanych, a także ich rodzin. Dotyka on również sprawców wypadków i ich najbliższych. Dbałość o bezpieczeństwo w ruchu drogowym to zadanie dla wszystkich jego uczestników.

Za murami więzienia

Za spowodowanie wypadku drogowego z ofiarami śmiertelnymi będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz duże kary finansowe. Służba Więzienna w ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzi działalność profilaktyczno-edukacyjną i terapeutyczną wobec osób pozbawionych wolności. Poprzez kontakt oraz zajęcia grupowe ze specjalistami – wychowawcą, psychologiem, terapeutą – osadzony ma szansę dostrzec oraz przepracować konsekwencje swoich zachowań, poszukać przyczyn podejmowanych decyzji i podjąć pracę nad deficytami oraz wziąć odpowiedzialność za swój czyn. Nie bez przyczyny wśród specjalistów pojawili się terapeuci do spraw uzależnień - bardzo często u sprawców przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym występuje problem uzależnienia lub nadużywania alkoholu i innych środków psychoaktywnych, pod wpływem, których byli w chwili wypadku.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)