Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2023

Świetlica zamieniła się w słodką krainę. Wspólne pieczenie pierników

fot. powierzone

fot. powierzone

5 grudnia 2023 roku świetlica wiejska #w Sucharach zamieniła się w prawdziwą słodką krainę. Tego dnia odbyło się tam wyjątkowe wydarzenie - wspólne pieczenie pierników, które zgromadziło mieszkańców i pociechy.

To niezwykłe przedsięwzięcie rozpoczęło się od tradycyjnego wypieku pierników przez mamy i babcie, które przygotowały pyszne ciasto według starych receptur. Następnie przyszła pora na magię wspólnego dekorowania. Dzieci i wnuki, wraz z doświadczonymi kucharkami, wzięły się do pracy, ozdabiając pierniki z pasją i kreatywnością.

Przełomowy moment nadszedł, gdy niespodziewany gość pojawił się zza horyzontu. Okazał się nim nic innego jak sam Święty Mikołaj, który przybył z dalekiego bieguna, by zaszczycić swoją obecnością maluchy ze Suchar. Radość i ekscytacja dzieci nie miały granic – wszyscy śpiewali Mikołajowi kolędy, witając go serdecznymi uściskami.

W magicznym klimacie Mikołaj rozdał upominki, nagradzając dzieci, które przygotowały dzieła sztuki piernikowej. Wszystkim dzieciom podziękował za wspaniałą zabawę i zaangażowanie w dekorowanie świątecznych smakołyków.

Na zakończenie tego wyjątkowego wieczoru dzieci, pełne radości i uśmiechu, zdecydowały się zrobić wspólne zdjęcie z Mikołajem, aby zatrzymać ten magiczny moment na dłużej. Po serdecznym pożegnaniu z gościem ze Laponii, wszyscy uczestnicy wydarzenia wrócili do domów pełni niezapomnianych wspomnień.

Ogromne podziękowania należą się Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich "Sucharzanka" oraz Radzie Sołeckiej wsi Suchary za wspaniałą organizację tego wydarzenia oraz za ufundowanie upominków dla dzieci. Dzięki ich zaangażowaniu, mieszkańcy Suchar mieli okazję poczuć magię świąt w jeszcze bardziej wyjątkowy sposób.

Materiał: Koło Gospodyń Wiejskich "Sucharzanka"

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zadaj pytanie
40PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)