Dziś mamy 13 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

01 października 2023

Sprawnie przeprowadzone zebranie. Mieszkańcy podzielili fundusz

fot. MM

fot. MM

W miniony poniedziałek w świetlicy wiejskiej w #Chrząstowie zorganizowano zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2024 rok. Na co przeznaczono kwotę 33 tys. 542 zł?

Przybyli mieszkańcy zostali powitani przez sołtysa Chrząstowa Ewę Kelm, po czym wszyscy wspólnie przystąpili do podziału funduszu sołeckiego. Wykaz przedsięwzięć oraz inwestycji, które zostały uwzględnione w przyszłorocznych wydatkach, obrazuje zamieszczona do artykułu tabela. Najwięcej pieniędzy w większości przypadków zazwyczaj poszczególne sołectwa przeznaczają na bieżące utrzymanie dróg i nie inaczej było w Chrząstowie. Na ten cel zagospodarowano bowiem kwotę opiewającą na 7 tys. 845 zł.

Podział funduszu sołeckiego to jednak nie jedyny temat poruszony podczas zebrania. Mieszkańcy zgłosili kilka oficjalnych wniosków. Wśród nich nie zabrakło oczywiście próśb o wykonanie ścieżki pieszo–rowerowej z Chrząstowa do Nakła, a także przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na drodze krajowej nr 10. Te inwestycje z pewnością zwiększyłyby poziom bezpieczeństwa mieszkańców, którzy nie udają się do Nakła samochodem. Wśród innych postulatów uczestników zebrania, znalazły się także kwestie związane z wykonaniem zjazdów na pola przy drodze powiatowej w Chrząstowie, postawienie progów zwalniających oraz lustra drogowego. Mieszkańcy poprosili również o wyrównanie drogi prowadzącej do świetlicy wiejskiej i pytali o dostęp do szybkiego internetu światłowodowego.

Źródło:  

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Ale chrzastowo nikogo nie obchodzi!, w dniu 02-10-2023 13:07:48 napisał:

    Naklusy, proszę zróbcie coś aby te biedne ludzie z chrząstowa nie przebiegli przez skrzyżowanie na zielonym świetle. Powinni jak ludzie mieć przejście dla pieszych! Tak ciężko, jak by to było w trzeciewnicy to dżonkowa i wodzu by trąbili w niebogłosy i szrajber by dal czek na przejście.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

KOBIZE
500PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Budowa magazynów
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)