Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2023

Spotkanie z dietetykiem w bibliotece. Porady o zdrowym żywieniu

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

„Jak prowadzić zdrowy styl życia?" - temat zgłębiała# we wtorek, 28 listopada 2023 r. w nakielskiej bibliotece, dietetyk Lidia Lasik.

Przedstawiona została Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz omówione szczegółowo jej poszczególne piętra.

Pani Lidia zwróciła też uwagę, aby rozsądnie podchodzić do reklam suplementów i że zbilansowana, zdrowa dieta dostarcza większość potrzebnych organizmowi składników. Podawała m.in. przykłady produktów zasobnych w witaminy i  minerały oraz połączenia, dzięki którym następuje zwiększona  wchłanialność wartościowych składników.

Na zakończenie pytający mogli zasięgnąć porady w kwestii własnych bądź rodzinnych problemów zdrowotnych.

Materiał: Jolanta Dąbrowska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)