Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2023

Spotkanie po wakacjach. Klubowiczki DKK omawiały kolejną książkę

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Po wakacyjnej przerwie klubowiczki DKK ponownie spotkały się #w nakielskiej Wypożyczalni Książek, by kolejny raz mogły podzielić się opinią na temat lektury. Tym razem była to książka pt.: „Dziewczyna z fotografii” autorstwa Anny Olszewskiej.

Natasza, utalentowana baletnica doświadcza dramatycznego wypadku, który nie tylko okalecza ją fizycznie, ale również zostawia ślady na jej psychice. Musi teraz nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, gdzie marzenia o tańcu zdają się niemożliwe do osiągnięcia. Luka, fotograf asystujący w pracowni sławnego fotografa, także doświadcza szoku emocjonalnego po utracie pracy i miłości. Ich ścieżki przecinają się po raz pierwszy, gdy Natasza wsiada do samolotu lecącego do Paryża.

Początkowo wydaje się, że ich spotkanie jest przypadkowe i nie ma większego znaczenia, ale los nieustępliwie przyciąga ich do siebie. Gdy w mieszkaniu zmarłych rodziców Natasza odkrywa list z zaproszeniem do gry, w którą grała z nimi w każde urodziny, podejmuje wyzwanie, a poszukiwanie kolejnych wskazówek prowadzi ją do spotkania z Luką.

„Dziewczyna z fotografii” to pełna emocji powieść, która porusza tematy takie jak akceptacja siebie i innych, odwaga w pokonywaniu własnych ograniczeń oraz znalezienia nowego sensu w życiu.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Marta Warmke / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)