Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2023

Spotkanie po wakacjach. Klubowiczki DKK omawiały kolejną książkę

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Po wakacyjnej przerwie klubowiczki DKK ponownie spotkały się #w nakielskiej Wypożyczalni Książek, by kolejny raz mogły podzielić się opinią na temat lektury. Tym razem była to książka pt.: „Dziewczyna z fotografii” autorstwa Anny Olszewskiej.

Natasza, utalentowana baletnica doświadcza dramatycznego wypadku, który nie tylko okalecza ją fizycznie, ale również zostawia ślady na jej psychice. Musi teraz nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, gdzie marzenia o tańcu zdają się niemożliwe do osiągnięcia. Luka, fotograf asystujący w pracowni sławnego fotografa, także doświadcza szoku emocjonalnego po utracie pracy i miłości. Ich ścieżki przecinają się po raz pierwszy, gdy Natasza wsiada do samolotu lecącego do Paryża.

Początkowo wydaje się, że ich spotkanie jest przypadkowe i nie ma większego znaczenia, ale los nieustępliwie przyciąga ich do siebie. Gdy w mieszkaniu zmarłych rodziców Natasza odkrywa list z zaproszeniem do gry, w którą grała z nimi w każde urodziny, podejmuje wyzwanie, a poszukiwanie kolejnych wskazówek prowadzi ją do spotkania z Luką.

„Dziewczyna z fotografii” to pełna emocji powieść, która porusza tematy takie jak akceptacja siebie i innych, odwaga w pokonywaniu własnych ograniczeń oraz znalezienia nowego sensu w życiu.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Marta Warmke / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)