Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Otwarcie Areny Biegu na orientację w Potulicach. Nowe miejsce rekreacji

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 26 listopada 2023 roku otwarto nową trasę biegów# na orientację pn. Zielony Punkt Kontrolny w Potulicach. Miejsce to powstało dzięki dofinansowaniu przez Zarząd Powiatu Nakielskiego oraz przy współpracy Stowarzyszenia Aktywna Kcynia z Nadleśnictwem Bydgoszcz.

Z tej też okazji Fundacja Bydgoszcz na Orientację, wraz z partnerami: Nadleśnictwem Bydgoszcz i Stowarzyszeniem Aktywna Kcynia zorganizowało bieg na orientację, który miał 3 wersje: trasę krótką (3 km), średnią (5 km) i długą (7 km). W biegu po raz pierwszy wystartowała reprezentacja Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią w składzie: Magdalena Stepka, Emilia Marach i Dawid Konwiński (trasa średnia), na których na mecie oczekiwał starosta nakielski Tadeusz Sobol. Na mecie na uczestników czekał ciepły napój oraz drobna przekąska.

Mapy nowej areny już niedługo będą dostępne na stronie starostwa, na stronie Nadleśnictwa Bydgoszcz oraz Aktywnej Kcyni. Jest to już druga arena Biegów na Orientację w naszym regionie. Odwiedzając obie areny na trasie między nimi znajduje się Przystań Powiat Nakielski gdzie możecie odpocząć i przy okazji skorzystać ze sportów wodnych. Zachęcamy do uprawiania sportu i rekreacji w naszym powiecie.

Materiał: Magdalena Stepka /Starostwo Powiatowe w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)