Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Otwarcie Areny Biegu na orientację w Potulicach. Nowe miejsce rekreacji

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 26 listopada 2023 roku otwarto nową trasę biegów# na orientację pn. Zielony Punkt Kontrolny w Potulicach. Miejsce to powstało dzięki dofinansowaniu przez Zarząd Powiatu Nakielskiego oraz przy współpracy Stowarzyszenia Aktywna Kcynia z Nadleśnictwem Bydgoszcz.

Z tej też okazji Fundacja Bydgoszcz na Orientację, wraz z partnerami: Nadleśnictwem Bydgoszcz i Stowarzyszeniem Aktywna Kcynia zorganizowało bieg na orientację, który miał 3 wersje: trasę krótką (3 km), średnią (5 km) i długą (7 km). W biegu po raz pierwszy wystartowała reprezentacja Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią w składzie: Magdalena Stepka, Emilia Marach i Dawid Konwiński (trasa średnia), na których na mecie oczekiwał starosta nakielski Tadeusz Sobol. Na mecie na uczestników czekał ciepły napój oraz drobna przekąska.

Mapy nowej areny już niedługo będą dostępne na stronie starostwa, na stronie Nadleśnictwa Bydgoszcz oraz Aktywnej Kcyni. Jest to już druga arena Biegów na Orientację w naszym regionie. Odwiedzając obie areny na trasie między nimi znajduje się Przystań Powiat Nakielski gdzie możecie odpocząć i przy okazji skorzystać ze sportów wodnych. Zachęcamy do uprawiania sportu i rekreacji w naszym powiecie.

Materiał: Magdalena Stepka /Starostwo Powiatowe w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 22 21

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)