Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Ogólnopolski Konkurs Geo-Planeta. Liczny udział licealistów z Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

W nakielskim I Liceum Ogólnokształcącym #im. Bolesława Krzywoustego do XV Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta, który odbył się we wtorek 28 listopada 2023 r. przystąpiło 14 uczennic i uczniów klas drugich, trzecich i czwartych.

Zadanie konkursowe składało się z 25 pytań jednokrotnego wyboru, w tym 8 zadań w oparciu o załączoną barwną mapę topograficzną oraz jednego zadania opisowego. Do konkursu młodzież przygotowali nauczyciele geografii Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Celem ogólnopolskiego konkursu jest rozwijanie u uczniów pasji geograficznych oraz kształtowanie uzdolnień i zainteresowań geografią świata i Polski.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane dopiero w na przełomie lutego i marca 2024 r., ale już teraz życzymy młodym geografom z Krzywoustego wielu sukcesów.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)