Dziś mamy 24 października 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

21 września 2023

"Niezwykła historia zwykłych rzeczy". Wykład połączony z prezentacją

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

W środę 20.09.2023 roku odbył się kolejny wykład z cyklu# "Niezwykła historia zwykłych rzeczy".

Tym razem Anna Sergott przedstawiła historię pachnideł od starożytnych świątyń Babilonu przez średniowieczną wodę królowej Elżbiety Łokietkówny, renesansowe perfumowane rękawiczki, po XX wieczny sklep nakielskiego drogerzysty. Ponad to uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się z jakich akordów i nut skonstruowane są zapachy, a także poznali sylwetki kilku najwybitniejszych perfumiarzy. Wykładowi towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz pokaz najbardziej charakterystycznych esencji zapachowych.

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S10. Co ustalono?

W centrali GDDKiA w Warszawie odbyło się #spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego w sprawie drogi ekspresowej S10 od gr. woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego do DK50 oraz drogi ekspresowej S50 od DK50 do S7. To wstęp do II tury spotkań informacyjnych ze społeczeństwem.

(czytaj więcej)
0

"Wołowina – kluczowy składnik diety". Wspomaga rozwój organizmu

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie# na składniki odżywcze ulega zmianom, jednak wołowina – spożywana w odpowiednich ilościach – stanowi ważny element zbilansowanej diety zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Dzięki zawartości kluczowych składników odżywczych, takich jak białko, witaminy z grupy B, żelazo i cynk, wołowina wspiera zdrowie i kondycję organizmu od najmłodszych lat po starość.

(czytaj więcej)
0

Obróbka muchomora nie zmniejszy jego toksyczności. Ostrzeżenie GIS

Muchomory czerwone są silnie trujące#, a ich spożycie może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, w tym: halucynacji, nudności, biegunek, bólu brzucha, zaburzeń widzenia.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)