Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Mieszkańcy zadecydowali. Barbara Strzelewicz na piątą kadencję

fot. MM

fot. MM

W poniedziałkowy wieczór w świetlicy wiejskiej w #Sucharach zorganizowano zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na które przybyło 58 uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa. Jak się okazało – przeprowadzenie wyborów sołtysa i rady sołeckiej w Sucharach było tylko formalnością.

Zebranie rozpoczęła i poprowadziła dyrektor wydziału organizacyjnego w nakielskim ratuszu Emilia Cybulska. Pierwszym punktem spotkania było sprawozdanie sołtysa i rady sołeckiej, które wygłosiła pełniąca funkcję sołtysa nieprzerwanie od 2007 roku Barbara Strzelewicz. Do przedstawionego sprawozdania nie zgłoszono żadnych uwag, dlatego też chwilę później przystąpiono do przeprowadzenia wyborów na sołtysa wsi Suchary. Zgodnie z oczekiwaniami, mieszkańcy na wspomniane stanowisko zgłosili tylko jedną kandydaturę w osobie aktualnej sołtys Suchar Barbary Strzelewicz. Ta oczywiście wyraziła zgodę na kandydowanie, tym samym 58 mieszkańców wzięło udział w tajnym głosowaniu. Po podliczeniu wszystkich oddanych głosów, komisja skrutacyjna w składzie: Magdalena Stanowska-Pubanc, Wiktoria Płaczek i Danuta Jamnik – ogłosiła wyniki wyborów. Tym samym niejednogłośną decyzją mieszkańców z poparciem 53 osób „nowym” sołtysem Suchar została Barbara Strzelewicz, dla której będzie to już piąta kadencja w roli gospodarza wsi. Mieszkańcy po raz pierwszy powierzyli jej wspomniane stanowisko w marcu 2007 roku, kiedy burmistrzem Nakła był jeszcze Zenon Grzegorek.

Formalnością okazały się również wybory do 7-osobowej rady sołeckiej. Tutaj mieszkańcy zgłosili dokładnie 7 kandydatów, więc pewne było to, że każdy z nich zasili skład rady sołeckiej wsi Suchary, która będzie wspierać w swych działaniach nowo wybraną sołtys Barbarę Strzelewicz. Radę sołecką w Sucharach utworzyli: Tomasz Gałka, Michał Jędrzejewski, Sławomir Kaczmarek, Dariusz Kasprzak, Justyna Najdowska, Wojciech Płaczek oraz Ryszard Strzelewicz.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Praca na wysokości
60PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)