Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

02 października 2023

Mieszkańcy rozdysponowali ponad 41 tys. zł. Plany na przyszły rok

fot. MM

fot. MM

W poniedziałkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej #w Gorzeniu odbyło się spotkanie mieszkańców w ramach tegorocznego cyklu zebrań sołeckich w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2024 rok.

Sołtys Gorzenia Jerzy Mrówczyński wraz z przybyłymi na zebranie mieszkańcami pochylili się nad podziałem pieniędzy, które gmina Nakło przyznało sołectwu w ramach funduszu sołeckiego. Zebranie trwało ponad godzinę, a duża jego część dotyczyła właśnie szczegółowego omówienia poszczególnych przedsięwzięć, które sołectwo zamierza zrealizować w przyszłym roku za łączną kwotę 41 tys. 299 zł. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi wydatkami w funduszu sołeckim sołectwa Gorzeń na 2024 rok, które znajdują się w załączonej do artykułu tabeli.

Oczywiście najwięcej czasu poświęcono inwestycji, która dla mieszkańców jest obecnie priorytetem. Lokalnej społeczności marzy się bowiem budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Gorzeniu, dlatego też uczestnicy zebrania na czele z sołtysem dali jasny znak gminie – przeznaczając aż 25 tys. zł na ten cel, co stanowi ponad 60% całego funduszu sołeckiego. Mieszkańcy liczą na to, że nakielscy włodarze spojrzą na ich przedsięwzięcie przychylnym okiem i tym samym gmina podejmie się realizacji tejże inwestycji.

Źródło:  

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)