Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 października 2023

Mieszkańcy rozdysponowali ponad 41 tys. zł. Plany na przyszły rok

fot. MM

fot. MM

W poniedziałkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej #w Gorzeniu odbyło się spotkanie mieszkańców w ramach tegorocznego cyklu zebrań sołeckich w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2024 rok.

Sołtys Gorzenia Jerzy Mrówczyński wraz z przybyłymi na zebranie mieszkańcami pochylili się nad podziałem pieniędzy, które gmina Nakło przyznało sołectwu w ramach funduszu sołeckiego. Zebranie trwało ponad godzinę, a duża jego część dotyczyła właśnie szczegółowego omówienia poszczególnych przedsięwzięć, które sołectwo zamierza zrealizować w przyszłym roku za łączną kwotę 41 tys. 299 zł. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi wydatkami w funduszu sołeckim sołectwa Gorzeń na 2024 rok, które znajdują się w załączonej do artykułu tabeli.

Oczywiście najwięcej czasu poświęcono inwestycji, która dla mieszkańców jest obecnie priorytetem. Lokalnej społeczności marzy się bowiem budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Gorzeniu, dlatego też uczestnicy zebrania na czele z sołtysem dali jasny znak gminie – przeznaczając aż 25 tys. zł na ten cel, co stanowi ponad 60% całego funduszu sołeckiego. Mieszkańcy liczą na to, że nakielscy włodarze spojrzą na ich przedsięwzięcie przychylnym okiem i tym samym gmina podejmie się realizacji tejże inwestycji.

Źródło:  

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z HACCP
59PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)