Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli. W akcji uczestniczyły 42 osoby

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

Po raz kolejny krwiodawcy nie zawiedli #- udana „Mikołajkowa” akcja poboru krwi.

„Zostań Mikołajem, oddaj krew - uratuj życie” - pod takim hasłem w dniu 6 grudnia 2023 r. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, zorganizował ostatnią w tym roku akcję poboru krwi.

Na dawców oczekiwał zespół z Terenowej Stacji w Bydgoszczy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Warszawie. Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było pozyskanie jak największej ilości krwi i uzupełnienie jej zapasów dla osób, którzy jej potrzebują. W akcji poboru krwi uczestniczyły 42 osoby, natomiast krew oddało 38 dawców, od których pozyskano w sumie ponad 17 litrów krwi. Na taki wynik przełożył się wysiłek krwiodawców ze strażackiego Klubu Honorowych Dawców Krwi, funkcjonariuszy Służby Więziennej i Policji

oraz innych uczestników biorących udział w zbiórce. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas włączając się do akcji poboru krwi składamy gorące podziękowania i słowa uznania.

tekst: asp. Sebastian Łabich, Klub HDK PCK przy KP PSP w Nakle nad Notecią

Materiał: st. kpt. Bartosz Walkowiak / Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)