Dziś mamy 13 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli. W akcji uczestniczyły 42 osoby

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

Po raz kolejny krwiodawcy nie zawiedli #- udana „Mikołajkowa” akcja poboru krwi.

„Zostań Mikołajem, oddaj krew - uratuj życie” - pod takim hasłem w dniu 6 grudnia 2023 r. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, zorganizował ostatnią w tym roku akcję poboru krwi.

Na dawców oczekiwał zespół z Terenowej Stacji w Bydgoszczy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Warszawie. Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było pozyskanie jak największej ilości krwi i uzupełnienie jej zapasów dla osób, którzy jej potrzebują. W akcji poboru krwi uczestniczyły 42 osoby, natomiast krew oddało 38 dawców, od których pozyskano w sumie ponad 17 litrów krwi. Na taki wynik przełożył się wysiłek krwiodawców ze strażackiego Klubu Honorowych Dawców Krwi, funkcjonariuszy Służby Więziennej i Policji

oraz innych uczestników biorących udział w zbiórce. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas włączając się do akcji poboru krwi składamy gorące podziękowania i słowa uznania.

tekst: asp. Sebastian Łabich, Klub HDK PCK przy KP PSP w Nakle nad Notecią

Materiał: st. kpt. Bartosz Walkowiak / Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)