Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 października 2023

Konkurs geograficzny w Krzywoustym. Klaudiusz Sobczak zwycięzcą

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 20 i 27 września 2023 roku #w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się dwuetapowy szkolny konkurs geograficzny skierowany wyłącznie do uczennic i uczniów klas pierwszych.

Zakres tematyczny obejmował zagadnienia z geografii fizycznej, społeczno-ekonomicznej, regionalnej oraz astronomicznych podstaw geografii. Do konkursu przystąpiła młodzież z klasy 1 angielsko-geograficznej,                                1 matematyczno-informatycznej i 1 humanistycznej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele geografii -  Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Oficjalne ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu miało miejsce 30 września 2023 r. podczas seminarium  turystycznego pn. „Dziedzictwo niematerialne w turystyce na Krajnie”, które odbyło się w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski. Laureatami konkursu zostali: Klaudiusz Sobczak (I miejsce), Jan Mrotek (II miejsce) i Jonatan Stachowski (III miejsce). Ponadto jedna uczennica i trzech uczniów otrzymało wyróżnienia. Są to: Julia Jankowska, Tymoteusz Białka, Marcel Jadczak i Konrad Michalski. Laureatom i wyróżnionym okolicznościowe dyplomy i nagrody wręczyli: kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej – Anna Sergott oraz nauczyciele geografii – Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań geografią, odkrywanie talentów geograficznych, jak również szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Szkolny  Konkurs Geograficzny dla uczniów klas pierwszych jest częścią realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Klub Geografów w Krzywoustym” finansowanego przez samorząd Powiatu Nakielskiego. Wydarzenie przeprowadzono przy partnerskiej współpracy z Referatem Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)