Dziś mamy 24 października 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

03 października 2023

Konkurs geograficzny w Krzywoustym. Klaudiusz Sobczak zwycięzcą

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 20 i 27 września 2023 roku #w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się dwuetapowy szkolny konkurs geograficzny skierowany wyłącznie do uczennic i uczniów klas pierwszych.

Zakres tematyczny obejmował zagadnienia z geografii fizycznej, społeczno-ekonomicznej, regionalnej oraz astronomicznych podstaw geografii. Do konkursu przystąpiła młodzież z klasy 1 angielsko-geograficznej,                                1 matematyczno-informatycznej i 1 humanistycznej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele geografii -  Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Oficjalne ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu miało miejsce 30 września 2023 r. podczas seminarium  turystycznego pn. „Dziedzictwo niematerialne w turystyce na Krajnie”, które odbyło się w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski. Laureatami konkursu zostali: Klaudiusz Sobczak (I miejsce), Jan Mrotek (II miejsce) i Jonatan Stachowski (III miejsce). Ponadto jedna uczennica i trzech uczniów otrzymało wyróżnienia. Są to: Julia Jankowska, Tymoteusz Białka, Marcel Jadczak i Konrad Michalski. Laureatom i wyróżnionym okolicznościowe dyplomy i nagrody wręczyli: kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej – Anna Sergott oraz nauczyciele geografii – Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań geografią, odkrywanie talentów geograficznych, jak również szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Szkolny  Konkurs Geograficzny dla uczniów klas pierwszych jest częścią realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Klub Geografów w Krzywoustym” finansowanego przez samorząd Powiatu Nakielskiego. Wydarzenie przeprowadzono przy partnerskiej współpracy z Referatem Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S10. Co ustalono?

W centrali GDDKiA w Warszawie odbyło się #spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego w sprawie drogi ekspresowej S10 od gr. woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego do DK50 oraz drogi ekspresowej S50 od DK50 do S7. To wstęp do II tury spotkań informacyjnych ze społeczeństwem.

(czytaj więcej)
0

"Wołowina – kluczowy składnik diety". Wspomaga rozwój organizmu

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie# na składniki odżywcze ulega zmianom, jednak wołowina – spożywana w odpowiednich ilościach – stanowi ważny element zbilansowanej diety zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Dzięki zawartości kluczowych składników odżywczych, takich jak białko, witaminy z grupy B, żelazo i cynk, wołowina wspiera zdrowie i kondycję organizmu od najmłodszych lat po starość.

(czytaj więcej)
0

Obróbka muchomora nie zmniejszy jego toksyczności. Ostrzeżenie GIS

Muchomory czerwone są silnie trujące#, a ich spożycie może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, w tym: halucynacji, nudności, biegunek, bólu brzucha, zaburzeń widzenia.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)