Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Festyn w Dwójce. Piknik naukowy z okazji święta szkoły

fot. powierzone

fot. powierzone

Na ten dzień czekała cała szkoła! To dzień święta Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. #W piątek 26 maja boisko przy Dwójce zamieniło się w wielki plac zabawy, radości, nauki i wielu atrakcji! Wszystko to zostało przygotowane dla uczniów i rodziców Dwójki, a także innych mieszkańców naszego miasta.

Święto Szkoły rozpoczęła tradycyjna Msza Święta w kościele św. Stanisława, którą odprawił ks. proboszcz Tadeusz Michalak, modląc się w intencji uczniów i pracowników szkoły, dziękując za mijający rok szkolny, prosząc o udane i bezpieczne wakacje. Wspomniał też o patronie szkoły ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim a także o wszystkich mamach w dniu ich święta. W uroczystościach Dwójki wzięli udział przedstawiciele społeczności uczniowskich oraz nauczyciele pobliskich szkół objętych patronatem KUL-u i współpracujących z Fundacją Potulicką. Są to nasi wieloletni Przyjaciele: SP w Kruszynie, SP w Wojnowie, SP w Potulicach oraz SP w Strzelewie.

Zaraz po Mszy na boisku rozpoczęła się wspólna zabawa. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor Dwójki Anna Maćkowska, która powitała zaproszonych gości. Byli wśród nich m.in. reprezentanci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego: dr Anna Dutkowska wraz ze studentkami: Anną Klimowicz i Magdaleną Janusz.

Na stoiskach pod namiotami dzieci mogły wykonać różne doświadczenia i eksperymenty chemiczne, nawet w obcych językach, doświadczenia z wodą. Sadziły groch i fasolę, lepiły stworki z masy solnej. Chętni uczniowie mogli namalować swoje obrazki i laurki dla mam, sprawdzić co kryją w sobie nowoczesne okulary, polukrować a potem zjeść pyszne ciasteczka w kształcie „2”, zagrać na ciekawych instrumentach muzycznych.

Było też malowanie twarzy, pokazy robotyki, balonowe zwierzaki i zabawki a także wielkie bańki mydlane. Swoje stoiska przygotowali studenci i pracownicy KUL-u oraz zaprzyjaźnionych szkół. Przygotowane były zagadki oraz pokazy języka migowego. W sali gimnastycznej została zorganizowana wystawa meteorytów, którą przygotował pan Marek Nikodem z Niedźwiad.

Na scenie pojawili się nasi młodsi przyjaciele z przedszkola Wesoła Piątka oraz z Przedszkola nr 2. Wystąpili uczniowie z chóru Takt z Dwójki, zespoły muzyczne, klasy, grupy i wszyscy chętni. Zaprezentowano różne piosenki i tańce.

Był też pokaz kickboxingu oraz ratownictwa specjalnego.

Na boiskach Orlik nauczyciele wychowania fizycznego rozegrali międzyszkolne rozgrywki o Puchar Dyrektora. Dwójka okazała się najlepsza! Były też rozgrywki dla młodszych i starszych dzieci.

Rozwiązano też całoroczny konkurs na "Superklasę" i wręczono dyplomy oraz nagrody zwycięskim klasom. Tytuł "Superklasy" otrzymała klasa 3c wraz z wychowawcą Marią Techner oraz 8b sportowa, której wychowawcą jest Hanna Pietrasz – Kowalska.

Na zgłodniałych czekała grochówka, chleb ze smalcem, kiełbaski, ciasto, soki i inne smakołyki. Wielką atrakcją był darmowy zamek dmuchany i zjeżdżalnia.

Za pomoc w organizacji festynu dziękujemy:
- Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu
- Fundacji Potulickiej
- Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Szkół Podstawowych w Kruszynie, Potulicach, Wojnowie i Strzelewie
- Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
- Krajowej Grupie Spożywczej Polski Cukier i Cukrowni Nakło
- KPODR w Minikowie
- Planetarium z Niedźwiad
- Straży Pożarnej i Policji
- Grupie Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku
- p. Krzysztofowi Kasperek wraz z ekipą Kickboxingu
- p. Krzysztofowi Troczyńskiemu
- Przedszkolom: Wesoła Piątka i nr 2
- Stowarzyszeniu Razem Raźniej
- Radzie Rodziców
- rodzicom, dziadkom i uczniom naszej szkoły
- wszystkim pracownikom i nauczycielom Dwójki

To była niezapomniana zabawa! Pogoda - dopisała, humory oczywiście też. Zapraszamy do DWÓJKI za rok!!!

Materiał: Monika Stachowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)