Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

fot. MM

fot. MM

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

Program „Edukacja z wojskiem” na ostatniej prostej

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tematyki i sposobu poprowadzenia zajęć przez wojsko. Oddelegowany do szkolenia żołnierz wykazał się ogromną cierpliwością i profesjonalnie poradził sobie z młodzieżą. W obrazowy i praktyczny sposób przedstawił ważne treści m.in. z pierwszej pomocy. Na pewno skorzystamy z takich zajęć, o ile będą organizowane w przyszłości- powiedział dyrektor jednej ze szkół podstawowych uczestniczących w projekcie.

"Edukacja z wojskiem" jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. W ramach programu żołnierze prowadzą zajęcia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia są dostosowane do wieku i zainteresowań uczniów. Żołnierze prowadzą je w obecności nauczycieli.

Do 20 czerwca na Kujawach przeszkolonych będzie ponad 5000 uczniów ze 171 placówek oświatowych.

W całej Polsce w "Edukacji z wojskiem" 800 żołnierzy odwiedziło już 2,2 tys. szkół i przeszkoliło ponad 60 tys. uczniów.

Materiał: Ppor. Julia Rozworowska-Wolańska / koordynator wojewódzki programu „Edukacja z wojskiem”

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (2)

  przyjaciel psów, w dniu 13-06-2024 11:37:31 napisał:

  obym się mylił..... z wojskiem, czy formacją macierewicz???? precyzji brak i pewnie brak z tego powodu ' autor nie ...

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Gruby , w dniu 13-06-2024 11:54:43 napisał:

  Już od samej młodości pranie mózgu.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  wojak, w dniu 14-06-2024 11:23:53 napisał:

  Zlikwidowań te wszystkie licea wojskowe i terytorialsów a przywrócić służbę czynną jak kiedyś a nie jak teraz w liceach uczą teorii raz po raz zajęcia praktyczne , terytorialsi bawią w harcerzy przecież jak się patrzy na te formacje na uroczystościach to oni nie umieją nawet równo maszerować i utrzymać szyk a gdzie wyszkolenie na polu walki kiedyś taki synek był zabrany od mamy musiał się wstawić w jednostce na drógim końcu kraju nie było internetu by poprowadził docelowo trzeba było ruszyć bańką to już było początek szkoły życia na unitarce zero kontaktów z rodziną ewentualnie listy i prze pierwsze pół służby wycisk jak przetrwać na poligonie bo jak się popełniało błędy to był wycisk od starego wojska albo trepów a nie jak te biedny młody nie doszkolony żołnierz po dziewięciomiesięcznym szkoleniu rzucony od razu na granicę to można sobie wyobrazić ilu nie potrzebnie młodych nie doszkolonych zginęło pod czas wojny

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ja, w dniu 14-06-2024 11:30:07 napisał:

  Do wojak nie jest żadną tajemnicą że terytorialsi i lice wojskowe stworzone są dla emerytowanych trepów by mogli sobie dorobić do emerytury przecież w gminie Mrocza też uczy emerytowany major WP

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 18-06-2024 14:58:54 napisał:

  Jednostki wojskowe zlikwidował wiadomo kto z prywatnych domów mieszkań zrobili koszary wiadomo kto zniszczyli zakłady pracy sprzedali firmy wiadomo kto i komu co nam pozostało wyrabiać się w zachodnich firmach które są na terenie kraju .Brawo rząd

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Budowa hal
Szkolenie z HACCP
80PLN
Praca na wysokości
60PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)