Dziś mamy 13 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

21 września 2023

Doskonały prezent urodzinowy. Wyjazd do Teatru Muzycznego w Toruniu

fot. Martyna Górska

fot. Martyna Górska

Jak wiecie wrzesień jest miesiącem #naszych środowiskowych urodzin. W tym roku ŚDS obchodzi 18 lat istnienia.

Środowa wycieczka więc była dla nas urodzinowym prezentem, którą zorganizowaliśmy sobie sami, był wyjazd do Torunia do Teatru Muzycznego na musical pod tytułem. „Kręci się?!”. Spektakl to propozycja Teatru Muzycznego w Toruniu na 550. urodziny Mikołaja Kopernika. 

Bohaterem tego spektaklu była Celestyna, ale główną postacią o której był musical - był najsłynniejszy torunianin Mikołaj Kopernik. Dzięki aktorom mogliśmy zobaczyć jak wyglądało życie Kopernika, w jakich czasach żył słynny astronom oraz jakie teorie głosił. Sztuka poruszała także temat relacji między ludzkich i sposobu w jaki dziś nawiązujemy te relacje. Polecamy!

Do teatru wybrał się z nami ojciec Środowiskowego Domu Samopomocy nasz pierwszy kierownik, a obecny dyrektor PCPR Pan Marek Durałek. Po spektaklu wyruszyliśmy pod pomnik wielkiego astronoma, aby zrobić sobie z nim zdjęcie. Następnym punktem programu była kawa i deser w naszej ulubionej toruńskiej kawiarni w której wypiliśmy kawę herbatę oraz zjedliśmy pyszny deser będąc w Toruniu. Wizyta w tym miejscu jest dla nas prawie tak obowiązkowa jak kupno toruńskich pierników po które udaliśmy się w czasie wolnym. Po pysznym obiedzie przyszła pora wracać do domu aczkolwiek Toruń to miasto, które zawsze odwiedzamy chętnie ponieważ ma swój klimat i jest w miarę blisko nas. O Bydgoszczy nie zapominamy. Bydgoszczy czekaj na nas!

Wyjazd mimo różnych wyzwań po drodze i w trakcie był mega, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam się z tymi przeciwnościami losu uporać.

Materiał: Miłosz Trzcinski / Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)