Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2023

Co z budynkiem przy Młyńskiej? Plany na przyszłość

fot. archiwum

fot. archiwum

Budynek administracyjny przy ul. Młyńskiej #5 w Nakle niedługo będzie stał pusty. Obiektem zarządza powiat. Czy są wobec niego jakieś plany?

Zarząd Dróg Powiatowych ma dwie siedziby. Biura znajdują się w budynku przy ul. Młyńskiej w Nakle, a tzw. baza materiałowa jest położona w Paterku przy ul. Wyzwolenia. Od jakiegoś czasu informuje się o tym, że ZDP ma mieć jedną siedzibę. Za dwa lata ZDP ma przenieść się do Paterka na stałe, także z częścią administracyjną. ZDP starał się o taką możliwość od dawna. Dlatego też, ma zostać wydzielona część terenu w Paterku i ma zostać tam wybudowana baza dla tej instytucji. Teren, który upatrzył sobie na ten cel powiat należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ta instytucja zadeklarowała chęć przekazania terenu pod budowę bazy dla ZDP. Jak poinformował starosta nakielski Tadeusz Sobol, powiat będzie starał się o pieniądze na budowę takiego obiektu. Z kolei, jeżeli chodzi o budynek przy ul. Młyńskiej, to poza tym, że na razie stacjonuje tu ZDP, był on siedzibą także dla administracji GDDKiA, ale instytucja ta przeniosła się stamtąd.

Przekazany wojewodzie?

Obiekt za wspomniane dwa lata będzie więc pusty. Czy są wobec niego jakieś plany? Okazuje się, że niedawno powiat przejął tę nieruchomość od Skarbu Państwa. Zawarty został akt notarialny. – Jest tam taki zapis, że jeżeli w ciągu czterech lat, ten budynek nie zostanie przeznaczony na cel wskazany, to ta darowizna jest odwołana i ten budynek przechodzi na Skarb Państwa – wyjaśnił starosta Sobol. Przeznaczenie budynku przy Młyńskiej to cele związane z administracją. Starosta zapowiedział, że budynek miałby zostać przekazany wojewodzie. Zanim to jednak nastąpi planowana jest w nim wymiana 19-letniego pieca centralnego ogrzewania. Koszty tej wymiany pokryje powiat. – W każdym momencie ten piec może ulec awarii i nie będzie nadawał się już do kolejnej naprawy – poinformował starosta. Radny rady powiatu Adam Tchórzewski zasugerował, żeby powiat zostawił sobie te budynek. Taka możliwość, jak zapowiedział starosta jest brana pod uwagę przez powiat, ale jeżeli wojewoda wyrazi zgodę na zmianę przeznaczenia budynku. Wtedy powiat sam określi cel przeznaczenia budynku i będzie go w odpowiedni sposób adaptował i zajmował.

Źródło:  

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  Tak tak, w dniu 05-12-2023 17:50:43 napisał:

  No i mamy kolejne biura administracji a podobno ma się zmniejszać.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Lary, w dniu 05-12-2023 18:53:02 napisał:

  Mieszkania lepiej na sprzedaż zrobić . Może się uda budynek przekształcić

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Fuszka, w dniu 05-12-2023 19:12:24 napisał:

  I cyk, Pan Tadych za milion wymieni kocioł. Czekam na przetarg, do informacji publicznej !

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Ewa , w dniu 05-12-2023 21:36:20 napisał:

  Przekształci na mieszkania

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kkkk, w dniu 05-12-2023 21:46:37 napisał:

  Pracowałem w tym budynku 10 lat to były stare dobre czasy...

  odpowiedz

  • -1 (3)

  00, w dniu 05-12-2023 21:49:28 napisał:

  A co ze szkołą muzyczną na ks.Skargi jakoś cicho??

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Jp, w dniu 06-12-2023 07:27:16 napisał:

  Będą śmieci składować jak na długiej

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Anonim, w dniu 06-12-2023 17:21:07 napisał:

  w końcu starostwo będzie miała pomieszczenia aby archiwum przenieś

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Z pewnego źródła, w dniu 06-12-2023 21:23:17 napisał:

  Z dobrze poinformowanych źródeł zbliżonych do radnych-wiem,że rozmowy toczą się z Kurią by przejąć budynek za symboliczną "złotówkę" i stworzyć siedzibę Caritasu.Polecam ten "wątek" gazecie regionalnej"Powiat" by zaczęła w tej sprawie dociekać u źródeł i samego Starosty.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Xvb, w dniu 06-12-2023 21:28:42 napisał:

  No jak by do tego doszło to byłby skandal nad skandale, pewnie pisiorki wymyślili ?? Antoni was nie wybroni…. A tak z innej beczki, kiedy zmiany w ARMiR ???

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)