Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2023
Wiadomości z regionu

38-letni oprawca aresztowany. Kobieta ma liczne obrażenia głowy

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

Zarzuty znęcania się i usiłowania zabójstwa zostały postawione mężczyźnie, który# w piątkowy wieczór omal nie doprowadził do zgonu 39-letniej wągrowczanki. Dziś Sąd Rejonowy w Wągrowcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W piątek około godziny 22:30 na telefon alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował o odnalezionej kobiecie, która pobita leżała na trawniku w parku miejskim przy plaży. Kobieta nie kontaktowała, miała widoczne obrażenia głowy. Pisaliśmy o tym tutaj.

Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, kobieta zabrana została do szpitala, gdzie lekarze określili jej stan jako ciężki, jej organizm był wychłodzony, a temperatura spadła o kilka stopni. Postanowiono przetransportować ją na oddział neurochirurgii szpitala w Pile.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że obrażenia powstały w wyniku pobicia, najpewniej przez mężczyznę, który tego wieczora był z kobietą w pobliskim klubie. Po godzinie policjanci znaleźli go na terenie Wągrowca, na jednym z osiedli w centrum miasta. Został on zatrzymany i doprowadzony do wągrowieckiej komendy. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili rzeczy osobiste kobiety, m.in. jej dokument tożsamości. W trakcie jego przeszukania ujawniono też portfel z zawartością, w którym znajdowały się m.in. dokumenty jednego z pracowników wągrowieckiego szpitala.

Policjanci wyjaśniający sprawę dokonali ustaleń, które w wysokim stopniu uprawdopodabniały przebieg piątkowego wieczoru. Te zostały przekazane Prokuratorowi Rejonowemu, który dysponując także wstępnymi opiniami lekarzy specjalistów udzielających kobiecie pomocy, sformułował wobec zatrzymanego zarzut znęcania się nad kobietą oraz usiłowania pozbawienia jej życia. Kolejnym postawionym zarzutem jest przywłaszczenie torebki należącej do pełniącej dyżur pracownicy wągrowieckiego szpitala. Zatrzymany podczas czynności w prokuraturze złożył obszerne wyjaśnienia, nie przyznając się do zarzucanych mu czynów.

Prokurator dysponując zebranym materiałem dowodowym sformułował wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dziś przed południem Sąd Rejonowy w Wągrowcu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 10 do 30 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Materiał: asp. Dominik Zieliński

Oceń artykuł: 64 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (20)

  Martynka stara panna 32, w dniu 11-12-2023 12:52:30 napisał:

  bo nie ma boga to tak jest ja mam 32 lata i jestem bardzo pobożna co niedziele do kościoła i ksiądz po kolędzie obowiązkowo

  odpowiedz

  • 12 (18)

  Krzsztof , w dniu 11-12-2023 13:25:35 napisał:

  Dojechać go damski Bokser jak by miał stanąć z Facetem dostał by bombę i tyle by było

  odpowiedz

  • -8 (20)

  Maja Staśko, w dniu 11-12-2023 15:27:13 napisał:

  A może go wkurwiała ? Z dziurawcami czasami jest jak z drzwiami od Jelcza, jak nie jeb**esz to się nie zamknie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (10)

  Paterek, w dniu 11-12-2023 18:02:52 napisał:

  W Nakle to policjanci biją swoje żony

  odpowiedz

  • 4 (18)

  rolnik, w dniu 11-12-2023 20:09:20 napisał:

  Demokracja wygrała ! Jest nowy rząd ,jak się czujecie nakielscy zwolennicy pis ? Mam filmik , jak pewna pani, znana w Nakle protestuje przeciwko przyjazdowi pana Tuska , - premiera Tuska. Pamiętamy wszystko .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (8)

  Dd, w dniu 11-12-2023 20:55:15 napisał:

  Noooo Panie Sławku coś Pan ucichł ostatnio….. Szrajberek nie odwiedza ???

  odpowiedz

  • 4 (4)

  lamaniec, w dniu 12-12-2023 11:55:14 napisał:

  Sławek z Drzewianowa wypisywał na pana Tuska strasznie obrażające słowa i teraz to bym na jego miejscu nie wychodził z domu bo jest strasznym burakiem..

  odpowiedz

  • 0 (0)

  :D, w dniu 12-12-2023 15:03:47 napisał:

  Prosta sprawa powinno być ostro wyeahbunne i wyrzucić gdzieś na śmietnik opakowanie, a nie jeszcze z naszych (tych pracujących rzecz jasna) podatków utrzymywać szmaty.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)