Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2023
Wiadomości z regionu

38-letni oprawca aresztowany. Kobieta ma liczne obrażenia głowy

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

Zarzuty znęcania się i usiłowania zabójstwa zostały postawione mężczyźnie, który# w piątkowy wieczór omal nie doprowadził do zgonu 39-letniej wągrowczanki. Dziś Sąd Rejonowy w Wągrowcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W piątek około godziny 22:30 na telefon alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował o odnalezionej kobiecie, która pobita leżała na trawniku w parku miejskim przy plaży. Kobieta nie kontaktowała, miała widoczne obrażenia głowy. Pisaliśmy o tym tutaj.

Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, kobieta zabrana została do szpitala, gdzie lekarze określili jej stan jako ciężki, jej organizm był wychłodzony, a temperatura spadła o kilka stopni. Postanowiono przetransportować ją na oddział neurochirurgii szpitala w Pile.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że obrażenia powstały w wyniku pobicia, najpewniej przez mężczyznę, który tego wieczora był z kobietą w pobliskim klubie. Po godzinie policjanci znaleźli go na terenie Wągrowca, na jednym z osiedli w centrum miasta. Został on zatrzymany i doprowadzony do wągrowieckiej komendy. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili rzeczy osobiste kobiety, m.in. jej dokument tożsamości. W trakcie jego przeszukania ujawniono też portfel z zawartością, w którym znajdowały się m.in. dokumenty jednego z pracowników wągrowieckiego szpitala.

Policjanci wyjaśniający sprawę dokonali ustaleń, które w wysokim stopniu uprawdopodabniały przebieg piątkowego wieczoru. Te zostały przekazane Prokuratorowi Rejonowemu, który dysponując także wstępnymi opiniami lekarzy specjalistów udzielających kobiecie pomocy, sformułował wobec zatrzymanego zarzut znęcania się nad kobietą oraz usiłowania pozbawienia jej życia. Kolejnym postawionym zarzutem jest przywłaszczenie torebki należącej do pełniącej dyżur pracownicy wągrowieckiego szpitala. Zatrzymany podczas czynności w prokuraturze złożył obszerne wyjaśnienia, nie przyznając się do zarzucanych mu czynów.

Prokurator dysponując zebranym materiałem dowodowym sformułował wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dziś przed południem Sąd Rejonowy w Wągrowcu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 10 do 30 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Materiał: asp. Dominik Zieliński

Oceń artykuł: 67 25

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (20)

    Martynka stara panna 32, w dniu 11-12-2023 12:52:30 napisał:

    bo nie ma boga to tak jest ja mam 32 lata i jestem bardzo pobożna co niedziele do kościoła i ksiądz po kolędzie obowiązkowo

    odpowiedz

    • 12 (18)

    Krzsztof , w dniu 11-12-2023 13:25:35 napisał:

    Dojechać go damski Bokser jak by miał stanąć z Facetem dostał by bombę i tyle by było

    odpowiedz

    • -8 (20)

    Maja Staśko, w dniu 11-12-2023 15:27:13 napisał:

    A może go wkurwiała ? Z dziurawcami czasami jest jak z drzwiami od Jelcza, jak nie jeb**esz to się nie zamknie.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 6 (10)

    Paterek, w dniu 11-12-2023 18:02:52 napisał:

    W Nakle to policjanci biją swoje żony

    odpowiedz

    • 4 (18)

    rolnik, w dniu 11-12-2023 20:09:20 napisał:

    Demokracja wygrała ! Jest nowy rząd ,jak się czujecie nakielscy zwolennicy pis ? Mam filmik , jak pewna pani, znana w Nakle protestuje przeciwko przyjazdowi pana Tuska , - premiera Tuska. Pamiętamy wszystko .

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (8)

    Dd, w dniu 11-12-2023 20:55:15 napisał:

    Noooo Panie Sławku coś Pan ucichł ostatnio….. Szrajberek nie odwiedza ???

    odpowiedz

    • 4 (4)

    lamaniec, w dniu 12-12-2023 11:55:14 napisał:

    Sławek z Drzewianowa wypisywał na pana Tuska strasznie obrażające słowa i teraz to bym na jego miejscu nie wychodził z domu bo jest strasznym burakiem..

    odpowiedz

    • 0 (0)

    :D, w dniu 12-12-2023 15:03:47 napisał:

    Prosta sprawa powinno być ostro wyeahbunne i wyrzucić gdzieś na śmietnik opakowanie, a nie jeszcze z naszych (tych pracujących rzecz jasna) podatków utrzymywać szmaty.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)