Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2024

Zebranie wyborcze samorządu. Krzysztof Jasiński nowym przewodniczącym

fot. KP

fot. KP

Nowym przewodniczącym Samorządu Mieszkańców nr 3 w Nakle został wybrany Krzysztof Jasiński. Wybrano również nowy zarząd.

W poniedziałek, 17 czerwca w szkole podstawowej nr 2 w Nakle miało miejsce zebranie sprawozdawczo-wyborcze Samorządu Mieszkańców nr 3 w Nakle. Do SM nr 3 należą mieszkańcy ulic: ul. Rudki, ul. Długa, ul. Balcerzaka, ul. Łączna, ul. Notecka, ul. Przecznica, ul. Bartkowskiego, ul. Potulicka, ul. Wąska. Uprawnionych do głosowania było 1081 osób. Na zebranie przybyło jedynie 17 osób.

Przewodniczący samorządu Łukasz Przykłocki przedstawił sprawozdanie z minionej kadencji. Przeprowadzono wybory. Na stanowisko przewodniczącego zgłoszono troje kandydatów: Mariolę Kloskę, Łukasza Przykłockiego i Krzysztofa Jasińskiego. W pierwszej turze głosowania żaden z kandydatów nie uzyskał większości. Do drugiej tury przeszli Przykłocki i Jasiński. Ostatecznie zwyciężył Jasiński i on został nowym przewodniczącym SM nr 3.
Wybrano także trzyosobowy zarząd SM nr 3. Kandydowały cztery osoby. Do zarządu zostali wybrani: Mariola Kloska, Halina Szplitt i Jarosław Krawczyk.

Na zebraniu poruszono szereg kwestii nurtujących mieszkańców. Dopominano się wyczyszczenia kratek w rynsztokach na ulicy Długiej. – Po opadach mamy tutaj rzekę – podkreślano. Przypomniano, że od roku apeluje się, aby na ul. Długiej wprowadzić ruch jednokierunkowy. Wskazano, że trudno wjechać z ulicy Wąskiej w Długą. Zaapelowano o zainstalowanie na ul. Długiej kosza (koszy) na śmieci. Mieszkańcy byli niezadowoleni z wycinki zieleni przy drodze wojewódzkiej. – Nie dba się o krzewy, które już zarosły – mówiono. Wiele miejsca poświęcono kwestii smrodu generowanego przez cukrownię.

Na pytania odpowiadał sekretarz nakielskiego urzędu miejskiego Krzysztof Kopiszka, który zapowiedział, że problemy poruszone przez mieszkańców zostaną przekazana burmistrzowi oraz prezesowi Komunalnemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Nakle.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    C0 Żoga, w dniu 18-06-2024 18:50:18 napisał:

    Znawcy się znaleźli, ten z tą żoszką szczególnie wszystkowiedzący.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)