Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

23 maja 2015

Z pielgrzymką do Górki Klasztornej

fot. DW

fot. DW

Piesza wędrówka, która jest świadectwem wiary.

461 osobowa piesza pielgrzymka wyruszyła o 7:00 rano spod kościoła pod wezwaniem świętego Wawrzyńca w Nakle do Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej. Trasa wiodła m.in. przez Olszewkę, Dębowo, Liszkowo.

Pielgrzmi przeszli ponad 30 kilometrów, aby spotkać się z Matką Boską Górecką.Zanim wyruszyli w kościele pw. św. Wawrzyńca ks. prałat Grzegorz Nowak pożegnał, odprawił modlitwę i poświęcił uczestników. Wśród pielgrzymujących była dwudziestoosobowa grupa z Szubina z księdzem Michałem Polerowiczem, grupa z Potulic, której przewodniczył ksiądz Ryszard Czajka oraz wierni z parafii nakielskich z wikariuszami księdzem Piotrem Poćwiardkowskim i księdzem Karolem Rawicz-Kostro.

Przewodnikami grupy był ks. Wojciech Ciołek oraz dyrektor pieszej pielgrzymki diecezjalnej na Jasną Górę - ks. Jacek Salwa.

W czasie pielgrzymki wierni nieśli relikwie czterech świętych: świetej Faustyny, Jana Pawła II, błogosławionej Marii Karłowskiej oraz świętego Jozafata Kuncewicza.

Pielgrzymi ze śpiewem na ustach wędrowali w stronę sanktuarium maryjnego, aby podczas uroczystej mszy powierzyć Matce Boskiej Góreckiej swoje intencje.

Oceń artykuł: 196 105

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (19)

  michał, w dniu 23-05-2015 16:58:55 napisał:

  Budujące jest, że poszło tak wiele młodych ludzi.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (10)

  mr666, w dniu 23-05-2015 21:42:18 napisał:

  piękna sprawa. Gratulacje dla wszystkich

  odpowiedz

  • 5 (11)

  uczestnik, w dniu 23-05-2015 21:58:17 napisał:

  Było niesamowicie. Dziękuję ks. Wojtkowi, wszystkim kapłanom. Siostry, Bracia do zobaczenia za rok!

  odpowiedz

  • -10 (14)

  www , w dniu 24-05-2015 08:27:10 napisał:

  Mogliby tylko z rana tak nie drzec fanatycy...

  odpowiedz

  • 7 (9)

  issss, w dniu 24-05-2015 10:54:26 napisał:

  Szłam pierwszy raz....bylo super :)

  odpowiedz

  • 6 (8)

  koalq, w dniu 24-05-2015 11:02:03 napisał:

  Ja chce jeszcze raz :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomidor malinowy
4,99PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)