Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2023

Wykład podsumowujący. Mobilne Płuca po dwóch tygodniach doświadczenia

fot. Starostwo Powiatowe

fot. Starostwo Powiatowe

W listopadzie Powiat Nakielski we współpracy# ze Stowarzyszeniem Kcyński Alarm Smogowy przeprowadził doświadczenie mające na celu obrazowe ukazanie mieszkańcom powiatu stanu powietrza, którym oddychamy.

W dniach od 14 do 28 listopada 2023 roku przed siedzibą Starostwa „oddychało” urządzenie imitujące płuca ludzkie nazwane Mobilnymi Płucami. Urządzenie było wyposażone w wentylatory zasysające powietrze. Zanieczyszczenia odkładały się na materiale imitującym powierzchnię płuc.

Poniżej prezentujemy zdjęcia Mobilnych Płuc w dniu rozpoczęcia doświadczenia oraz po dwóch tygodniach – w dniu jego zakończenia.

W dniu 5 grudnia 2023 roku o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej na Przystani Powiat Nakielski dla wszystkich chętnych odbędzie się wykład Pana Macieja Rusnarczyka ze Stowarzyszenia Kcyński Alarm Smogowy dotyczący problemu zanieczyszczenia powietrza, wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie człowieka oraz podsumowujący przeprowadzone doświadczenie Mobilnych Płuc.

Zapraszamy wszystkich, dla których istotny jest problem zanieczyszczenia powietrza do udziału w wykładzie. Dla uczestników wykładu przygotowano atrakcyjny upominek.

Materiał: Elżbieta Bielińska, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)