Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2023

Wykład podsumowujący. Mobilne Płuca po dwóch tygodniach doświadczenia

fot. Starostwo Powiatowe

fot. Starostwo Powiatowe

W listopadzie Powiat Nakielski we współpracy# ze Stowarzyszeniem Kcyński Alarm Smogowy przeprowadził doświadczenie mające na celu obrazowe ukazanie mieszkańcom powiatu stanu powietrza, którym oddychamy.

W dniach od 14 do 28 listopada 2023 roku przed siedzibą Starostwa „oddychało” urządzenie imitujące płuca ludzkie nazwane Mobilnymi Płucami. Urządzenie było wyposażone w wentylatory zasysające powietrze. Zanieczyszczenia odkładały się na materiale imitującym powierzchnię płuc.

Poniżej prezentujemy zdjęcia Mobilnych Płuc w dniu rozpoczęcia doświadczenia oraz po dwóch tygodniach – w dniu jego zakończenia.

W dniu 5 grudnia 2023 roku o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej na Przystani Powiat Nakielski dla wszystkich chętnych odbędzie się wykład Pana Macieja Rusnarczyka ze Stowarzyszenia Kcyński Alarm Smogowy dotyczący problemu zanieczyszczenia powietrza, wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie człowieka oraz podsumowujący przeprowadzone doświadczenie Mobilnych Płuc.

Zapraszamy wszystkich, dla których istotny jest problem zanieczyszczenia powietrza do udziału w wykładzie. Dla uczestników wykładu przygotowano atrakcyjny upominek.

Materiał: Elżbieta Bielińska, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 21

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)