Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Wykaz punktów kontroli autobusów. Nadchodzą wakacje

fot. pixabay

fot. pixabay

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji# jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
WYKAZ_PUNKTOW_KONTROLI_AUTOBUSOW_-_WAKACJE_2024.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  DriverTir, w dniu 19-06-2024 15:18:00 napisał:

  W warunkach"kontroli parkingowej" sprawdzenie stanu technicznego autokaru jest z natury rzeczy mało efektywne.Ogranicza się tylko do pobieżnej oceny wybranych elementów układu hamulcowego,elektrycznego i ogumienia.Są zazwyczaj pobieżne i bez specjalistycznego sprzętu.Odrębną kwestią są też"kwalifikacje" funkcjonariuszy w zakresie znajomości podstaw mechaniki pojazdowej.Ta jest niestety mizerna.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Marek, w dniu 19-06-2024 22:28:03 napisał:

  Driver, a gdzie oni są efektywni? W przedszkolach, na pogadankach ? To są mistrzowie nieróbstwa, spać w samochodzie w czasie służby albo objeżdżanie lasów w mieszanych patrolach. Na koniec dnia kilka zdjęć kogo mamy sobie znaleźć. Przed emeryturą obowiązkowo udawanie chorego psychicznie i dalej utrzymujemy takiego nieroba.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z HACCP
80PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zadaj pytanie
40PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)