Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2024

Wyjątkowe eksponaty. Meble trafiły do muzeum

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

W tym tygodniu do muzeum trafiły wyjątkowe eksponaty#, a mianowicie meble kuchenne wykonane około 1947 r. Ich twórcą był stolarz, mieszkaniec Nakła pan Roman Stucki.

Według wspomnień rodziny swoje umiejętności stolarskie kształcił jeszcze w zakładzie Erica Nassa, który mieścił się u styku ulic Wodnej z Hallera. Następnie pracował w Fabryce Narzędzi Stolarskich Antoniego Wardzińskiego. Pan Roman kontynuował pracę we wspomnianej fabryce po tym jak została znacjonalizowana i połączona z Bydgoskimi Fabrykami Mebli.

Dzięki przekazanym do naszych zbiorów meblom udało się przearanżować część wystawy poświęconej życiu na krajeńskiej wsi. Tak oto odtworzyliśmy wygląd kuchni z połowy XX wieku. Jeśli jesteście ciekawi efektu naszej pracy oraz zainteresowała was historia mebli i ich twórcy to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia muzeum.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy przekazali do naszych zbiorów wspomniane przedmioty.

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)