Dziś mamy 24 października 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2024

Wycieczka profilaktyczna. Uczniowie Dwójki udali się w góry

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach od 11 do 14 czerwca 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej #Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczestniczyli w wycieczce profilaktycznej do Kotliny Kłodzkiej.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii i Uzależnieniom Behawioralnym w Nakle nad Notecią, Akcja LATO 2024,  dzieci mogły atrakcyjnie spędzić cztery dni w górach.

Celem naszej wycieczki było poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, poszerzanie wiedzy z  różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Opiekę nad 48 uczestnikami sprawowały: Joanna Czajkowska  – kierownik wycieczki, Magdalena Bzdawka, Alicja Szwejkowska-Radtke, Jolanta Stawicka oraz Maria Lach – Kuśnierkiewicz.

Uczniowie  aktywnie spędzili czas na wyjeździe, mieli okazję zobaczyć i zwiedzić:

- Wrocław –  Ostrów Tumski – znaną wszystkim urokliwą wrocławską wyspę. Tam uczniowie podziwiali piękną katedrę oraz spacerowali po Moście Tumskim.  Kolejnym punktem, była przepiękna Starówka,

- Góry Stołowe – wejście z przewodnikiem na Szczeliniec Wielki,

- Kudowa Zdrój – zwiedzanie Kaplicy Trupich Czaszek oraz Parku Zdrojowego,

- Skalne Miasta w Adrspach w Czechach – zwiedzanie z przewodnikiem,

- Kopalni Złota w Złotym Stoku – zwiedzanie z  przewodnikiem, który opowiadał o czasach, kiedy wydobywało się w tym miejscu złoto.

Pobyt na wycieczce był dla wszystkich wspaniałym przeżyciem. Radość z nowych przyjaźni, gościnność, otwartość i serdeczność wszystkich, którzy zadbali o wspaniałą atmosferę, na długo pozostawi w ich pamięci bezcenne wspomnienia.

Materiał: Joanna Czajkowska - nauczycielka SP2

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S10. Co ustalono?

W centrali GDDKiA w Warszawie odbyło się #spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego w sprawie drogi ekspresowej S10 od gr. woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego do DK50 oraz drogi ekspresowej S50 od DK50 do S7. To wstęp do II tury spotkań informacyjnych ze społeczeństwem.

(czytaj więcej)
0

"Wołowina – kluczowy składnik diety". Wspomaga rozwój organizmu

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie# na składniki odżywcze ulega zmianom, jednak wołowina – spożywana w odpowiednich ilościach – stanowi ważny element zbilansowanej diety zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Dzięki zawartości kluczowych składników odżywczych, takich jak białko, witaminy z grupy B, żelazo i cynk, wołowina wspiera zdrowie i kondycję organizmu od najmłodszych lat po starość.

(czytaj więcej)
0

Obróbka muchomora nie zmniejszy jego toksyczności. Ostrzeżenie GIS

Muchomory czerwone są silnie trujące#, a ich spożycie może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, w tym: halucynacji, nudności, biegunek, bólu brzucha, zaburzeń widzenia.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)