Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2024

Wycieczka profilaktyczna. Uczniowie Dwójki udali się w góry

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach od 11 do 14 czerwca 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej #Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczestniczyli w wycieczce profilaktycznej do Kotliny Kłodzkiej.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii i Uzależnieniom Behawioralnym w Nakle nad Notecią, Akcja LATO 2024,  dzieci mogły atrakcyjnie spędzić cztery dni w górach.

Celem naszej wycieczki było poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, poszerzanie wiedzy z  różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Opiekę nad 48 uczestnikami sprawowały: Joanna Czajkowska  – kierownik wycieczki, Magdalena Bzdawka, Alicja Szwejkowska-Radtke, Jolanta Stawicka oraz Maria Lach – Kuśnierkiewicz.

Uczniowie  aktywnie spędzili czas na wyjeździe, mieli okazję zobaczyć i zwiedzić:

- Wrocław –  Ostrów Tumski – znaną wszystkim urokliwą wrocławską wyspę. Tam uczniowie podziwiali piękną katedrę oraz spacerowali po Moście Tumskim.  Kolejnym punktem, była przepiękna Starówka,

- Góry Stołowe – wejście z przewodnikiem na Szczeliniec Wielki,

- Kudowa Zdrój – zwiedzanie Kaplicy Trupich Czaszek oraz Parku Zdrojowego,

- Skalne Miasta w Adrspach w Czechach – zwiedzanie z przewodnikiem,

- Kopalni Złota w Złotym Stoku – zwiedzanie z  przewodnikiem, który opowiadał o czasach, kiedy wydobywało się w tym miejscu złoto.

Pobyt na wycieczce był dla wszystkich wspaniałym przeżyciem. Radość z nowych przyjaźni, gościnność, otwartość i serdeczność wszystkich, którzy zadbali o wspaniałą atmosferę, na długo pozostawi w ich pamięci bezcenne wspomnienia.

Materiał: Joanna Czajkowska - nauczycielka SP2

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)