Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

30 września 2018

Wycieczka do Lublina. Zawiązały się nowe przyjaźnie

fot. Jolanta Stawicka

fot. Jolanta Stawicka

W dniach 15 – 21.09.2018r. uczniowie nakielskiej dwójki kolejny raz uczestniczyli w wycieczce do # Lublina. Celem wyjazdu była integracja szkół pod patronatem KUL-u, udział w XV Festiwalu Nauki pod hasłem ”Człowiek inspiracją nauki”, zwiedzanie Lublina, Roztocza i okolic, rozwijanie współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, poznanie historii najważniejszych miejsc w Lublinie oraz integracji młodzieży szkół biorących udział w wyjeździe.

Do Lublina udała się 46 osobowa grupa młodzieży ze szkół w Wojnowie, Strzelewie, Kruszynie i  Nakła  wraz z ich opiekunami. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali Lublin, poznawali historię lubelskich zabytków, brali udział w interesujących zajęciach organizowanych przez Uczelnie Wyższe, np.  Mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii zwiedzając niemiecki obóz zagłady na Majdanku.

Zwiedzali również urokliwe Roztocze i poznawali  interesujące miejsca w Roztoczańskim Parku Narodowym. Odwiedzili Strzebrzeszyn i  Czarnolas, gdzie zapoznani zostali z życiem i twórczością Jana Kochanowskiego. Młodzież miło i wesoło spędzała ze sobą czas spacerując uliczkami Lublina oraz odpoczywając przy  multimedialnych fontannach. Wycieczka odbyła się dzięki ofiarności Fundacji Hrabiny Potulickiej. Pobyt dzieci w większości został sfinansowany przez fundację. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów pełni wrażeń, nowych doświadczeń, nowo zdobytej wiedzy i z nowymi znajomościami i przyjaźniami.

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)