Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2024

Wybrano sołtysa. Przed Mirosławem Paliwodą druga kadencja

fot. MM

fot. MM

W piątkowy wieczór w świetlicy wiejskiej# w Karnówku odbyło się zebranie sprawozdawcze połączone z wyborem sołtysa i rady sołeckiej. Zgodne z przewidywaniami, mieszkańcy postanowili powierzyć opiekę nad wsią dotychczasowemu sołtysowi.

Zebranie rozpoczęła i poprowadziła kierownik biura obsługi mieszkańców w nakielskim urzędzie miejskim Renata Wrzeszcz, której przy stole prezydialnym towarzyszyli również: prezes Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Nakle Sławomir Sobczak, Inspektor ds. księgowości i sprawozdawczości budżetowej w nakielskim magistracie Dominika Kałużna oraz sołtys Karnówka Mirosław Paliwoda.

Pierwszym istotnym punktem zebrania było sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej, które w sposób obszerny – z podziałem na każdy rok w minionej kadencji – wygłosił Mirosław Paliwoda. Następnie mieszkańcy wybrali spośród siebie komisję skrutacyjną, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie wyborów sołtysa i członków rady sołeckiej w kadencji 2024-2029. W jej skład weszły panie: Teresa Sobieszczyk, Barbara Świątek i Dorota Boncel. Komisja skrutacyjna stwierdziła, że na zebranie stawiło się 42 uprawnionych do głosowania w wyborach mieszkańców, po czym przystąpiła do przyjmowania kandydatur na sołtysa Karnówka. Pierwszą zgłoszoną przez mieszkańców był Mirosław Paliwoda, który wyraził zgodę na start w wyborach. Z kolei drugim kandydatem na sołtysa miał być Wacław Mroczkowski, który jeszcze do kwietnia 2019 roku – nieprzerwanie od 27 lat – sprawował funkcję sołtysa Karnówka. Na zorganizowanym 5 lat temu zebraniu wyborczym doszło jednak do zakończenia kadencji Wacława Mroczkowskiego, który stosunkiem głosów 19 do 20 przegrał w tajnych w wyborach z Mirosławem Paliwodą.

Do rewanżowej potyczki wyborczej jednak nie doszło, bowiem Wacław Mroczkowski odmówił startu w wyborach, dlatego też tym razem tajne wybory były tylko formalnością. Po podliczeniu głosów okazało się, że 33 kandydaturę Mirosława Paliwody poparły 33 osoby, natomiast 9 mieszkańców zagłosowało przeciw. W dalszej kolejności przeprowadzono wybory na członków rady sołeckiej, która w przypadku wsi Karnówko składa się z 5 osób. Tutaj również wybory były tylko formalnością, bowiem zgłoszono dokładnie 5 osób. Tym samym skład rady sołeckiej Karnówka zasilili: Michał Należyty, Dawid Boncel, Aleksandra Lutomska, Artur Kubiak i Hanna Paliwoda.

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)