Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Wybory w Samorządzie Mieszkańców nr 4. Borzych-Kubacka na kolejną kadencję

fot. KP

fot. KP

Katarzyna Borzych-Kubacka została wybrana# ponownie na stanowisko przewodniczącej Samorządu Mieszkańców nr 4 w Nakle. Była jedyną kandydatką. Wybrano także nowy zarząd.

We wtorek, 18 czerwca w sali lekcyjnej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle miało miejsce zebranie sprawozdawczo-wyborcze Samorządu Mieszkańców nr 4 w Nakle. SM nr 4 obejmuje mieszkańców z ulic: ul. Hallera, ul. Rynek, Plac Zamkowy, ul. Podgórna, ul. Poznańska, ul. Wodna, ul. Zanotecie. Na początku zebrania przewodnicząca samorządu Katarzyna Borzych-Kubacka wręczyła kwiaty, osobom z którymi współpracowała przez 5,5-letnią kadencję. Następnie przewodnicząca przedstawiła sprawozdanie z działalności zarządu samorządu.

Najważniejszym celem zebrania było przeprowadzenie wyborów na przewodniczącego i do zarządu samorządu. Uprawnionych do głosowania było 673 osoby. Na zebranie przybyło 19 mieszkańców. Szefem samorządu ponownie została wybrana Katarzyna Borzych-Kubacka (była jedynym kandydatem).

Przeprowadzono wybory do zarządu, do którego kandydowały: Mirosława Możdżyńska, Ewelina Ciszewska i Martyna Kubacka. Wszystkie panie otrzymały po 19 głosów i stanowią nowy zarząd.

Czy będą miliony zł na Plac Zamkowy?

Na zebraniu mieszkańcy poruszyli kilka ważnych problemów. Zabiegają o przebudowę Placu Zamkowego, ulicy Podgórnej i Hallera. Tu pojawiła się dobra wiadomość. Reprezentujący władze gminne, sekretarz UG w Nakle Krzysztof Kopiszka poinformował, że gmina złożyła wniosek do tzw. funduszu szwajcarskiego i liczy na poważne kwoty. Planuje się również przebudowę Rynku, ulicy Dąbrowskiego. Gmina zleciła już opracowanie map geodezyjnych. Co istotne w budżecie miejskim zaplanowano pieniądze na budowę kładki przez Noteć, o co zabiegali od dłuższego czasu mieszkańcy SM nr 4.

Przypomniano, że od kilku lat zniszczony jest brzeg Noteci i „nic się tam nie dzieje” (nie leży to jednak w gestii gminy). Pytano, czy Łazienki „odzyskają dawny blask”.

Przybyli na zebranie byli niezadowoleni z pracy ekipy sprzątającej, w tym zwłaszcza z koszenia trawy. Apelowali by rygorystycznie przestrzegać zakazu wjazdu samochodów o dużym tonażu.

Rozmawiano również o innych drobnych, acz uciążliwych dla mieszkańców sprawach (potrzebny kosz na Placu Zamkowym, czy budynek - ruina, przy banku, która szpeci krajobraz).

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  iwa, w dniu 19-06-2024 13:07:24 napisał:

  Mam nadzieję ,że pani Katarzyna przypilnuje obiecaną inwestycję na Placu Zamkowym i sąsiednich ulicach

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Tara, w dniu 20-06-2024 10:13:11 napisał:

  Tylko ten jej nieszczery charakter i uśmieszek.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Budowa hal
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Rejestracja BDO
500PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)