Dziś mamy 24 października 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Wybory w Samorządzie Mieszkańców nr 4. Borzych-Kubacka na kolejną kadencję

fot. KP

fot. KP

Katarzyna Borzych-Kubacka została wybrana# ponownie na stanowisko przewodniczącej Samorządu Mieszkańców nr 4 w Nakle. Była jedyną kandydatką. Wybrano także nowy zarząd.

We wtorek, 18 czerwca w sali lekcyjnej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle miało miejsce zebranie sprawozdawczo-wyborcze Samorządu Mieszkańców nr 4 w Nakle. SM nr 4 obejmuje mieszkańców z ulic: ul. Hallera, ul. Rynek, Plac Zamkowy, ul. Podgórna, ul. Poznańska, ul. Wodna, ul. Zanotecie. Na początku zebrania przewodnicząca samorządu Katarzyna Borzych-Kubacka wręczyła kwiaty, osobom z którymi współpracowała przez 5,5-letnią kadencję. Następnie przewodnicząca przedstawiła sprawozdanie z działalności zarządu samorządu.

Najważniejszym celem zebrania było przeprowadzenie wyborów na przewodniczącego i do zarządu samorządu. Uprawnionych do głosowania było 673 osoby. Na zebranie przybyło 19 mieszkańców. Szefem samorządu ponownie została wybrana Katarzyna Borzych-Kubacka (była jedynym kandydatem).

Przeprowadzono wybory do zarządu, do którego kandydowały: Mirosława Możdżyńska, Ewelina Ciszewska i Martyna Kubacka. Wszystkie panie otrzymały po 19 głosów i stanowią nowy zarząd.

Czy będą miliony zł na Plac Zamkowy?

Na zebraniu mieszkańcy poruszyli kilka ważnych problemów. Zabiegają o przebudowę Placu Zamkowego, ulicy Podgórnej i Hallera. Tu pojawiła się dobra wiadomość. Reprezentujący władze gminne, sekretarz UG w Nakle Krzysztof Kopiszka poinformował, że gmina złożyła wniosek do tzw. funduszu szwajcarskiego i liczy na poważne kwoty. Planuje się również przebudowę Rynku, ulicy Dąbrowskiego. Gmina zleciła już opracowanie map geodezyjnych. Co istotne w budżecie miejskim zaplanowano pieniądze na budowę kładki przez Noteć, o co zabiegali od dłuższego czasu mieszkańcy SM nr 4.

Przypomniano, że od kilku lat zniszczony jest brzeg Noteci i „nic się tam nie dzieje” (nie leży to jednak w gestii gminy). Pytano, czy Łazienki „odzyskają dawny blask”.

Przybyli na zebranie byli niezadowoleni z pracy ekipy sprzątającej, w tym zwłaszcza z koszenia trawy. Apelowali by rygorystycznie przestrzegać zakazu wjazdu samochodów o dużym tonażu.

Rozmawiano również o innych drobnych, acz uciążliwych dla mieszkańców sprawach (potrzebny kosz na Placu Zamkowym, czy budynek - ruina, przy banku, która szpeci krajobraz).

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    iwa, w dniu 19-06-2024 13:07:24 napisał:

    Mam nadzieję ,że pani Katarzyna przypilnuje obiecaną inwestycję na Placu Zamkowym i sąsiednich ulicach

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Tara, w dniu 20-06-2024 10:13:11 napisał:

    Tylko ten jej nieszczery charakter i uśmieszek.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Praca na wysokości
60PLN
Budowa hal
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Budowa magazynów
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
0

Spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S10. Co ustalono?

W centrali GDDKiA w Warszawie odbyło się #spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego w sprawie drogi ekspresowej S10 od gr. woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego do DK50 oraz drogi ekspresowej S50 od DK50 do S7. To wstęp do II tury spotkań informacyjnych ze społeczeństwem.

(czytaj więcej)
0

"Wołowina – kluczowy składnik diety". Wspomaga rozwój organizmu

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie# na składniki odżywcze ulega zmianom, jednak wołowina – spożywana w odpowiednich ilościach – stanowi ważny element zbilansowanej diety zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Dzięki zawartości kluczowych składników odżywczych, takich jak białko, witaminy z grupy B, żelazo i cynk, wołowina wspiera zdrowie i kondycję organizmu od najmłodszych lat po starość.

(czytaj więcej)
0

Obróbka muchomora nie zmniejszy jego toksyczności. Ostrzeżenie GIS

Muchomory czerwone są silnie trujące#, a ich spożycie może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, w tym: halucynacji, nudności, biegunek, bólu brzucha, zaburzeń widzenia.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)