Dziś mamy 23 lutego 2026, poniedziałek, imieniny obchodzą:
23 lutego 2026
Wędrówka z cyklu "Po bezdrożach". Trasa liczyć będzie około 28 km
fot. powierzone
Zapraszam na kolejną# wędrówkę z cyklu „Po bezdrożach”.
Tym razem spotykamy się w najbliższą niedzielę (01.03.2025) o godz. 6:35 na dworcu PKP w Nakle. Wspólnie pojedziemy pociągiem do Pawłówka (o bilety się nie martwcie), skąd wyruszymy w kierunku Osówca śladami linii umocnień „Przedmoście Bydgoszczy”. Następnie, lasami powędrujemy do naszej miejscowości docelowej — Nakła.
Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony# Środowiska w Bydgoszczy w okresie styczeń-luty 2026 r., przeprowadzili monitoring hibernujących nietoperzy w obszarach Natura 2000: Cytadela Grudziądz, Forty w Toruniu i Zamek Świecie.
Przewozy nienormatywne to jedna z najbardziej spektakularnych# operacji logistycznych. Zanim ponadgabarytowy ładunek ruszy w trasę, konieczne jest uzgodnienie każdego etapu takiego transportu - wybór odpowiedniego pojazdu, którym zostanie przewieziony, uzyskanie specjalnego zezwolenia, a nawet ewentualny demontaż infrastruktury drogowej.
W dniach 9.02-13.02 br. na terenie poligonu #w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej realizowało praktyczne szkolenie saperskie skierowane dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W przygotowanie i realizację zajęć zaangażowanych było kilkunastu żołnierzy.