Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 września 2023

Warsztaty poświęcone literaturze koreańskiej. Spotkanie DKK

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W środę, 20 września w bibliotece w #Ślesinie odbyły się warsztaty poświęcone literaturze koreańskiej, zorganizowane w podregionie bydgoskim w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Poprowadziła je prof. Ewa Rynarzewska – koreanistka, od 2001 r. związana z Zakładem Japonistyki i Koreanistyki Instytutu Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, autorka prac popularnonaukowych i naukowych, tłumaczka literatury koreańskiej, m.in. „Dworskiej tancerki” Shin Kyung-Sook.

Tematem spotkania była książka „O zmierzchu” autorstwa Hwang Sok-Yong, uważanego w Korei za najsilniejszy głos literacki. Warto też wspomnieć, że tytuł  otrzymał nominację do Międzynarodowej Nagrody Bookera. Powieść jest z pewnością wartościową lekcją historii, bo ukazuje czytelnikowi trudy życia w czasie dyktatury, transformacji, kapitalizmu i szybkiej urbanizacji kraju. Dla głównego bohatera Park Min-u stanowi pewnego rodzaju powrót do przeszłości i rozliczenie się z podjętymi wcześniej decyzjami. Ukazuje ponadto, jak wiele trzeba czasami poświęcić, by osiągnąć sukces, i jak ważne jest pochodzenie, edukacja oraz kontakty, by osiągnąć to, czego się pragnie.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)