Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2015

Uczniowie włączyli się w obchody

fot. DW

fot. DW

Młodzież z ZS w Potulicach przedstawiła podczas obchodów 70. rocznicy wyzwolenia obozu program artystyczny w oparciu o wspomnienia, wiersze więźniów oraz teksty patriotyczne.

Renata Przygoda oraz Monika Schulz-Kraińska przygotowały scenariusz i dekoracje, a oprawę muzyczną Marek Frąckowiak. Dyrektor szkoły - Jacek Kiersznicki powitał przybyłych gości. Następnie zabrał głos burmistrz Nakła Sławomir Napierała.

- Pamięć historyczna jest najważniejsza, gdyż nie znając historii możemy doprowadzić do konfliktów między państwami. Groby potulickie nie żądają zemsty, pragną tylko pamięci - powiedział burmistrz.

Barbara Adamska z Nowej Rudy wydała książkę swojej babci Bronisławy Brzóski, która zawiera poezję lagrową spisanową w obozie w Potulicach. Łącznie na papier przelała kilkanaście wierszy i pieśni, które były odbiciem życia więziennego i odzwierciedlały marzenia o wolności, zaspokojeniu głodu i spotkaniu z rodziną.

Na temat głównych obchodów piszemy tutaj

Oceń artykuł: 75 32

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    d.f., w dniu 19-01-2015 09:11:19 napisał:

    bardzo ładnie i starannie przygotowana uroczystość, dzieciaczki pięknie śpiewały, aż ciarki przechodziły po plecach

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Olej Kujawski
8,99PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Ziemniaki
0,99PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)