Spotkanie z Agnieszką Kłopotek. Parlamentarzystka odwiedziła powiat

fot. powierzone
Poniedziałkowy (8.07.2024r) „dyżur poselski” Agnieszki Kłopotek #w powiecie nakielskim to dwa kameralne spotkania w Nakle oraz jedno duże w Starym Jarużynie, gmina Szubin.
W Nakle parlamentarzystka poznała wymagającą interwencji sprawę kcyńskiego przedsiębiorcy (przewlekłe postępowanie odszkodowawcze) oraz usłyszała od grupy naszych rolników o ich największych problemach, a także oczekiwaniach wobec państwa i wobec właściwych ministerstw (rolnictwa i środowiska).
W wieczornym spotkaniu w Starym Jarużynie oprócz Agnieszki Kłopotek i jej męża Eugeniusza wzięli udział: wójt gminy Sadki Michał Piszczek, była wojewoda Ewa Mes, radni Rady Powiatu Nakielskiego Tomasz Miłowski i Ryszard Bagnerowski, radny Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią Krzysztof Ksobiak, członkowie Zarządu Powiatowego PSL w Nakle, kandydaci z okręgu Szubin w ostatnich wyborach samorządowych (otrzymali podziękowania za reprezentowanie Trzeciej Drogi), goście z Jadwiżyna walczący o przywrócenie zamkniętego przejazdu kolejowego, inni członkowie i sympatycy Stronnictwa, w tym gospodarze Joanna i Stanisława Rygielskie.
Tomasz Miłowski podsumowując wiosenne wybory do samorządu powiatowego, podkreślił, że wynik PSL i Trzeciej Drogi na poziomie 18,25% przyniósł wprawdzie tylko 3 mandaty, ale w powiecie zagłosowało na naszych kandydatów 5324 uprawnionych mieszkańców. (Odpowiednio na PIS 7327, na KO 8537, na Razem dla Powiatu Nakielskiego 7808, na komitet Porozmawiajmy o Nakle 183 osoby. Taka jest niestety metoda D”Hondta). To zobowiązuje do zaangażowania w rozwiązywanie problemów naszej powiatowej społeczności.
W przekazanym pani poseł piśmie z podtytułem „tematy do interwencji” zasygnalizowano m.in. kwestię rewitalizacji linii kolejowych (Poznań-Wągrowiec-Gołańcz-Kcynia-Nakło); w ramach rozmów o przyszłości potrzebę posiadania koncepcji budowy obwodnic Nakła i Paterka, Kcyni i Szubina oraz planu budowy ścieżek rowerowo – pieszych łączących Nakło, Szubin, Kcynię, Mroczę i Sadki. Alarm dla pieczy zastępczej, to natomiast konieczność natychmiastowego uruchomienia środków budżetowych na budowę lub modernizację budynków dla nowych placówek opiekuńczo-wychowawczych (tzw. „czternastek”).
Nie zabrakło dyskusji o przyszłości PSL, w tym o warunkach i efektach współpracy z Polską 2050 w ramach Trzeciej Drogi, a także o działaniach w ramach koalicji rządowej.
Duże wrażenie na uczestnikach spotkania zrobił też pokaz prezentacji o historii Starego Jarużyna. Zachowanie tradycji, znaczenie „lokalności” i generalnie wszystkich szczebli samorządu, również sołeckiego, są tak samo ważne i wymagające pogłębionej dyskusji, jak problemy o randze krajowej czy europejskiej.
Materiał: Tomasz Miłowski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria

























Czytaj również
- Niespełna godzinne zebranie. Kolejne sołectwo przeciwne wiatrakom
- Kujawsko-pomorskie pierwszym województwem. Ruszyły ważne szkolenia
- Cykl zebrań dobiega końca. Trzeciewnica też nie chce wiatraków
- Obradowała rada powiatu. Radni aktywnie zabierali głos
- Zebranie kolejnego samorządu mieszkańców. Frekwencja dopisała
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)Coraz mniej umów o dzieło. Ich liczba spada z roku na rok

W 2024 roku do ZUS wpłynęło # 1,1 mln formularzy RUD, w których zgłoszono blisko 1,4 mln umów o dzieło. To najmniejsza liczba formularzy oraz umów o dzieło zgłoszonych do ZUS-u od momentu wprowadzenia rejestru umów o dzieło. W województwie kujawsko-pomorskim złożono ponad 23,1 tys. formularzy RUD, dotyczących 24,5 tys. umów o dzieło.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)