Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2014

Śpiewali pieśni patriotyczne

fot. DW

fot. DW

11 listopada jest jedynym tak wyjątkowym świętem które dotyczy tożsamości naszej ojczyzny i jak przystało na tak wzniosłą chwilę dzisiejszego wieczoru uczczono ten dzień w Kościele pw. Zwiastowania NMP w Potulicach.

Koncert Pieśni i Poezji Patriotycznej został zorganizowany już po raz czwarty przez Marcina Napierałę. Wzięła w nim udział młodzież z Potulic i okolic : Monika Domek, Mikołaj Gapa, Dominika Dubiela, Anika Napierała, Magdalena Napierała, Patrycja i Monika Wyrostek, Julia Cholewczyńska, Martyna Grubczyńska. Śpiewano oraz recytowana poezję o treści patriotycznej m. in. „O mój rozmarynie”, „Kadrowa” i „Mury”.  

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Potulic oraz Gorzenia, którzy chętnie śpiewali razem z młodzieżą. Swoją obecnością zaszczyciła także radna sejmiku województwa Silvana Oczkowska, która podziękowała organizatorom za wspaniały koncert.

Oceń artykuł: 54 48

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (6)

  P....E, w dniu 12-11-2014 00:10:01 napisał:

  Dziękuje całej grupie i Marcinowi za wspaniały występ z okazji święta NIEPODLEGŁOŚCI . Potuliczanie nie zapomnijcie też ile dobrego dla naszego sołectwa zrobiła pani Silvana Oczkowska .!!!!!!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  lolo, w dniu 12-11-2014 11:37:57 napisał:

  Oj, nieładnie!!!... czyżby ktoś prowadził kampanię przedwyborczą kosztem mieszkańców Potulic???

  odpowiedz

  • 2 (2)

  mieszkaniec, w dniu 12-11-2014 18:02:44 napisał:

  No,nie to jakiś żart .,, . . nie zapomnijcie'' a co to Potuliczanie nie umią myśleć tylko im się narzuca i co teraz mamy się bać a wczoraj był dzień Niepodległości,wolności a co jest w Potulicach.Nieładnie i to bardzo nieładni, wielbicielu p.Oczkowskiej chyba że sama tego wpisu dokonała to bardzo nieładnie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa hal
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Smakowita 450g
2,99PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)