Dziś mamy 24 października 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2023

Ranking gmin. Mrocza liderem Powiatu Nakielskiego

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

Podczas piątkowej Gali, która odbyła się #1 grudnia br. w Hotelu City w Bydgoszczy poznaliśmy najlepsze gminy w Rankingu Gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wśród gmin miejskich zwyciężyła gmina Radziejów, wśród gmin miejsko-wiejskich Świecie, a wśród wiejskich Gmina Osielsko. W kategorii Lider Województwa nagrodzono: Gminę Wielka Nieszawka (III miejsce), Gminę Płużnica (II miejsce) oraz Gminę Osielsko (I miejsce).

Gmina Mrocza uzyskała tytuł Lidera Powiatu Nakielskiego. Nagrodę w imieniu władz samorządowych naszej gminy odebrała Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska - Zawieja.

Ranking Gmin jest inicjatywą realizowaną od wielu lat przez regionalne Ośrodki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego. W tym roku w Bydgoszczy odbyła się już II Gala Rankingu Gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zorganizowana we współpracy z Urzędem Statystycznym w Bydgoszczy.

- Chciałbym pogratulować każdej z gmin, chodzi nam po prostu o stworzenie lepszego miejsca do życia - mówił Robert Żarkowski, Dyrektor Ośrodka Regionalnego FRDL w Bydgoszczy. Naszą rolą nie jest zbieranie danych, nam zależy na tym, żeby tymi danymi dzielić się ze społeczeństwem, i żeby nasze statystyki były zrozumiałe - powiedziała dr Wiesława Gierańczyk, Dyrektor Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa kujawsko-pomorskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Zależy nam na tym, aby przeprowadzane przez nas analizy statystyczne stały się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju całego regionu.

Partnerzy rankingu:

Partner honorowy - Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, patronat medialny - Gazeta Samorządu i Administracji, Serwis Administracyjno-Samorządowy, Polskie Radio PIK.

Źródło: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, http://bydgoszcz-frdl.pl/

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 27

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S10. Co ustalono?

W centrali GDDKiA w Warszawie odbyło się #spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego w sprawie drogi ekspresowej S10 od gr. woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego do DK50 oraz drogi ekspresowej S50 od DK50 do S7. To wstęp do II tury spotkań informacyjnych ze społeczeństwem.

(czytaj więcej)
0

"Wołowina – kluczowy składnik diety". Wspomaga rozwój organizmu

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie# na składniki odżywcze ulega zmianom, jednak wołowina – spożywana w odpowiednich ilościach – stanowi ważny element zbilansowanej diety zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Dzięki zawartości kluczowych składników odżywczych, takich jak białko, witaminy z grupy B, żelazo i cynk, wołowina wspiera zdrowie i kondycję organizmu od najmłodszych lat po starość.

(czytaj więcej)
0

Obróbka muchomora nie zmniejszy jego toksyczności. Ostrzeżenie GIS

Muchomory czerwone są silnie trujące#, a ich spożycie może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, w tym: halucynacji, nudności, biegunek, bólu brzucha, zaburzeń widzenia.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)