Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2024

Powiatowy Konkurs "Globtroter". Uczniowie Krzywoustego laureatami

fot. powierzone

fot. powierzone

Konrad Lamprecht i Mikołaj Wiliński z I Liceum Ogólnokształcącego #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle zajęli III miejsce w X Powiatowym Konkursie Językowo-Krajoznawczym „Globtroter” zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie. Pozostali uczestnicy konkursu z I LO w Nakle, Karol Białczyk, Jeremiasz Nowacki i Szymon Lewandowski, otrzymali wyróżnienia.

Konkurs odbył się 27 maja 2024 roku w formule „online” i obejmował tematykę krajoznawczą dotyczącą dwóch stolic europejskich – Londynu i Wiednia. Uczniowie musieli również wykazać się znajomością języka angielskiego i niemieckiego oraz umiejętnością korzystania ze źródeł wiedzy dostępnych w Internecie.

Za udział w konkursie i osiągnięte wyniki uczniowie otrzymali eKarty do Empiku oraz pamiątkowe dyplomy. Opiekunem uczniów podczas konkursu był Andrzej Otto, nauczyciel języka angielskiego.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)