Dziś mamy 24 października 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2023

Podpisano trzy umowy. Lista przedsięwzięć OPPT Nakła

fot. Szymon Zdziebło

fot. Szymon Zdziebło

Po zawarciu porozumień terytorialnych z partnerstwami zawiązanymi dla realizowania strategii #zintegrowanych inwestycji terytorialnych obszarów funkcjonalnych największych miast regionu (MOF/ZIT), samorząd województwa przystąpił do podobnej procedury w odniesieniu do pozostałych obszarów prowadzenia polityki terytorialnej (OPPT). Dziś (4 grudnia) podpisane zostały ostatnie trzy tego typu umowy – z OPPT Powiatu Lipnowskiego, OPPT Sępólna Krajeńskiego i Partnerstwo OPPT Nakło nad Notecią.

Porozumienia terytorialne określają zasady dotyczące realizacji polityki terytorialnej województwa w odniesieniu do miejskich obszarów funkcjonalnych (ZIT-y największych miast regionu) i obszarów prowadzenia polityki terytorialnej (pozostałe  tereny).

Na mocy takich dokumentów – zawierających listy projektów priorytetowych, fiszki projektów, harmonogram realizacji i efekty (wskaźniki), które należy osiągnąć – samorząd województwa gwarantuje lokalnym partnerstwom samorządowym określone środki w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027, te zaś zobowiązują się do realizacji wskazanych celów i przedsięwzięć.

– Partnerstwom OPPT daliśmy taką samą władzę decydowania o środkach unijnych, jak uczyniliśmy to w stosunku do ZIT-ów. Jestem przekonany, że to działanie przyspieszy realizację projektów, a wybrane zadania będą spełniały oczekiwania mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Stowarzyszenie na rzecz Gmin i Powiatu Lipnowskiego „Wspólnie dla Przyszłości” zawiązały samorząd powiatowy, gminy Kikół, Wielgie, Tłuchowo, Bobrowniki, Chrostkowo, Lipno, miasta i gminy Dobrzyń nad Wisłą i Skępe oraz miasto Lipno. Wartość alokacji to 14,8 mln euro, na liście przedsięwzięć priorytetowych jest 39 pozycji.

Lista projektów priorytetowych OPPT Powiatu Lipnowskiego

Stowarzyszenie OPPT Sępólna Krajeńskiego zawiązały samorząd powiatowy, gmina Sośno oraz miasta i gminy Sępólno Krajeńskie, Kamień Krajeński i Więcbork. Wartość alokacji to 8,2 mln euro, lista przedsięwzięć priorytetowych obejmuje 29 pozycji.

Lista przedsięwzięć priorytetowych OPPT Sępólna Krajeńskiego

OPPT Nakła nad Notecią zawiązały samorząd powiatowy oraz gminy Sadki i Nakło nad Notecią. Wartość alokacji to 1,6 mln euro, na liście przedsięwzięć priorytetowych są 4 pozycje.

Lista przedsięwzięć priorytetowych OPPT Nakła nad Notecią

W imieniu samorządu województwa umowy podpisali marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Dariusz Kurzawa i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska, ze strony partnerstw OPPT starosta lipnowski Krzysztof Baranowski (OPPT Powiatu Lipnowskiego), starosta sępoleński Jarosław Tadych i burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski (OPPT Sępólna Krajeńskiego) oraz wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz (OPPT Nakła nad Notecią).

W spotkaniu uczestniczyła również przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Wcześniej umowy dotyczące alokacji środków w ramach polityki terytorialnej zawarły z samorządem województwa partnerstwa ZIT Metropolii Bydgoszcz i ZIT Inowrocławia, Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF) Torunia, Stowarzyszenie WŁOF Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF) Włocławka, Stowarzyszenie Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) Grudziądza, Stowarzyszenia OPPT Powiatu Grudziądzkiego i OPPT Żnina, Tucholski Związek Powiatowo-Gminny i OPPT Wąbrzeźna oraz OPPT Świecia i OPPT Powiatu Mogileńskiego.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 24 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Głupi po państwowej edukacji, w dniu 05-12-2023 13:10:34 napisał:

    "Mądry przedszkolak" o co chodzi? Szastanie kasą ciąg dalszy.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
KOBIZE
500PLN
0

Spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S10. Co ustalono?

W centrali GDDKiA w Warszawie odbyło się #spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego w sprawie drogi ekspresowej S10 od gr. woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego do DK50 oraz drogi ekspresowej S50 od DK50 do S7. To wstęp do II tury spotkań informacyjnych ze społeczeństwem.

(czytaj więcej)
0

"Wołowina – kluczowy składnik diety". Wspomaga rozwój organizmu

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie# na składniki odżywcze ulega zmianom, jednak wołowina – spożywana w odpowiednich ilościach – stanowi ważny element zbilansowanej diety zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Dzięki zawartości kluczowych składników odżywczych, takich jak białko, witaminy z grupy B, żelazo i cynk, wołowina wspiera zdrowie i kondycję organizmu od najmłodszych lat po starość.

(czytaj więcej)
0

Obróbka muchomora nie zmniejszy jego toksyczności. Ostrzeżenie GIS

Muchomory czerwone są silnie trujące#, a ich spożycie może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, w tym: halucynacji, nudności, biegunek, bólu brzucha, zaburzeń widzenia.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)