Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2023
Wiadomości z regionu

Pijany kierowca toyoty z niechlubnym wynikiem. Cztery promile alkoholu!

fot. archiwum

fot. archiwum

O tym że zatrzymany przez policjantów kierowca był# nietrzeźwy, to jakby nic nie powiedzieć. Dyżurny wągrowieckiej jednostki Policji otrzymał sygnał o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się Toyotą Rav 4. Zatrzymanie miało miejsce w ubiegłą sobotę.

W sobotę 18 listopada około godziny 15.30 patrol drogówki, który był obecny w rejonie Łekna, zauważył wskazany pojazd i zatrzymał go do kontroli na ul. Podgórnej. Za kierownicą znajdował się 43-letni mieszkaniec gminy Wągrowiec. Z mężczyzną z uwagi na jego stan był nieco utrudniony kontakt. Sprawiał wrażenie nieobecnego i nie do końca świadomego co się wokół niego dzieje.

Policjanci ustalając okoliczności dowiedzieli się, że mężczyzna wraz z kolegą spożywał alkohol, którego zaczęło brakować. Wsiedli więc do samochodu i udali się do Łekna, żeby się zaopatrzyć. Po drodze wypili również butelkę wódki cytrynowej. Mężczyzna doprowadził się do takiego stanu, że w trakcie badania analizator wydechu wskazał 1,93 mg/dm3 – w przeliczeniu 4 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierowcy uprawnienia, a pojazd przekazali trzeźwej osobie wskazanej. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna od 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

Materiał: asp.Dominik Zieliński / KPP Wągrowiec

Oceń artykuł: 11 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)