Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2023

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Reprezentacja Staszica

fot. powierzone

fot. powierzone

W Zespole Szkół im. #Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbył się 28 listopada 2023 r. I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.  Uczestnicy I etapu rozwiązywali test o zróżnicowanej skali trudności.  Obejmował on zagadnienia z zakresu ubezpieczeń społecznych, zasiłków oraz historii ZUS.

Po sprawdzeniu i  ocenie prac komisja szkolna wyłoniła reprezentację Staszica. Szkołę będą reprezentować uczniowie, którzy zdobyli  największą ilość punktów.  W skład zespołu biorącego udział w etapie wojewódzkim weszły następujące osoby: Joanna Stasiak z Technikum Rachunkowości oraz  Nikodem Kowalczyk i Michał Wieremiejko z Technikum Ekonomicznego.

Joannie, Michałowi i Nikodemowi życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań olimpijskich.

Do olimpiady uczniów przygotowały: Małgorzata Fedec i Grażyna Kinderman.

Materiał: Grażyna Kinderman

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)