Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Ogólnopolski Konkurs Geo-Planeta. Liczny udział licealistów z Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

W nakielskim I Liceum Ogólnokształcącym #im. Bolesława Krzywoustego do XV Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta, który odbył się we wtorek 28 listopada 2023 r. przystąpiło 14 uczennic i uczniów klas drugich, trzecich i czwartych.

Zadanie konkursowe składało się z 25 pytań jednokrotnego wyboru, w tym 8 zadań w oparciu o załączoną barwną mapę topograficzną oraz jednego zadania opisowego. Do konkursu młodzież przygotowali nauczyciele geografii Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Celem ogólnopolskiego konkursu jest rozwijanie u uczniów pasji geograficznych oraz kształtowanie uzdolnień i zainteresowań geografią świata i Polski.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane dopiero w na przełomie lutego i marca 2024 r., ale już teraz życzymy młodym geografom z Krzywoustego wielu sukcesów.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)