Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

28 marca 2015

Nadzieja dla Karola

fot. DW

fot. DW

W Pałacu hrabiny Potulickiej miał miejsce dzisiaj, od godziny 16:00 wieczór charytatywny, podczas którego zbierano fundusze na leczenie i rehabilitację Karola Tylla.

Karol Tyll jest funkcjonariuszem Zakładu Karnego w Potulicach, który uległ poważnemu wypadkowi.

Ludzie dobrej woli zorganizowali dla funkcjonariusza wieczór charytatywny, podczas którego odbył się koncert chóru Nadzieja pod kierownictwem Michała Gacki oraz występ wokalistek: Moniki Domek, Emili Wiechowskiej, Aleksandry Bednarek, Oliwii Wiśniewskiej i Marzeny Świtalskiej.

Organizatorem i pomysłodawcą całej akcji był kapelan Zakładu Karnego Ryszard Czajka oraz zastępca dyrektora ZK Marzena Kotwica.

W trakcie imprezy miały miejsce licytacje, odbył się kiermasz świąteczny, licznie zgromadzeni goście mogli skosztować także świątecznych przysmaków. Dochód z kiermaszu oraz prowadzonej kwesty, zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację funkcjonariusza ZK Potulice.

Wzruszającym momentem tego wieczoru było połączenie się z leżącym obecnie w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, Karolem Tyllem poprzez Internet. Zebrani powitali chorego gorącymi brawami.

Oceń artykuł: 63 27

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (8)

  quo, w dniu 29-03-2015 09:19:18 napisał:

  Najpierw OSP Potulice zorganizowało zbiórkę krwi dla pana Karola, teraz przyjaciele zorganizowali koncert - wielkie brawa!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  D.F., w dniu 30-03-2015 07:54:34 napisał:

  Wspaniała akcja cieszę się ,że mogłam tam być!!!!! pozdrawiam pana Karola zycząc mu dużo zdrowia

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kamila 002, w dniu 02-04-2015 23:21:17 napisał:

  Super pomysł , szybkiego powrotu do zdrowia ;)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)